خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی برای هلال احمر

© Sputnikسفر رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مسکو
سفر رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به مسکو - اسپوتنیک ایران
Telegram
مدیرکل امور مجلس جمعیت هلال احمر، گفت: در جلسه کمیسیون تلفیق، مصوب شد ۵۰۰ میلیارد تومان برای خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی اختصاص یابد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر- روح الله فروزش با اشاره به جلسه شب گذشته کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ ، افزود: در این جلسه ۵۰۰ میلیارد تومان به جمعیت هلال‌احمر به نسبت ۴۰ درصد برای خرید و تامین بالگرد و تجهیزات امداد هوایی و ۶۰ درصد تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای نوسازی، بازسازی، خرید و احداث پایگاه‌های امداد و نجات و… اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: این بودجه از محل اعتبارات ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از  مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران بود که البته در  لایحه دولت وجود داشت و اعضای کمیسیون تلفیق بودجه نیز  این بودجه را برای اختصاص به جمعیت هلال احمر به تصویب رساندند تا در صحن علنی مجلس نیز به تصویب نمایندگان مردم در خانه ملت برسد.

مدیرکل امور حقوقی مجلس جمعیت هلال احمر  با بیان اینکه این بودجه به صورت تملک و هزینه ای است، یادآور شد:  امیدواریم تحقق وصول آن در سال ۹۶ بالا باشد تا بتوانیم با استفاده از آن برای خرید بالگرد و تجهیزات امدادی اقدام کنیم.

به گفته وی، نمایندگان کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ نیم درصد عوارض گمرکی را در سال آینده به یک درصد افزایش دادند که از محل اختصاص این یک درصد هم مبلغی به هلال احمر تعلق می گیرد و این اقدام کار بزرگی است که جا دارد از نمایندگان کمیسیون تلفیق در این زمینه تشکر و قدردانی شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала