ممنوعیت ورود ایرانی ها به پروازهای آمریکا

© AP Photo / Vinciane Jacquetممنوعیت ورود ایرانی ها به پروازهای آمریکا
ممنوعیت ورود ایرانی ها به پروازهای آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
خبرگزاری فرانسه؛ ۴ شرکت هوایی بزرگ مستقر در کشورهای همسایه ایران، با تبعیت از دستورالعمل جدید ترامپ، هم از فروش بلیط آمریکا به ایرانیان و هم از سوار شدن ایرانیان به هواپیماهای راهی آمریکا جلوگیری می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، هنوز یک روز از امضای فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» برای ممنوعیت موقت ورود اتباع 7 کشور مسلمان به آمریکا نگذشته که خبرگزاری‌های خارجی از اثرات میدانی این اقدام گزارش داده‌اند.
خبرگزاری فرانسه به سراغ آژانس‌های مسافرتی در تهران رفته و از آنان شنیده که «خطوط هوایی خارجی از پرواز ایرانیان به آمریکا ممانعت می‌کنند.»
دو آژانس سیاحتی به خبرنگار این خبرگزاری گفته‌اند که خطوط هوایی «اتحاد»، «امارات» و «ترکیش» همین امروز دستورالعملی منتشر و علاوه بر ممنوعیت فروش بلیط آمریکا به شهروندان ایرانی، سوار شدن ایرانیان دارای ویزای آمریکا به هواپیماهای این شرکت‌ها را نیز ممنوع اعلام کرده‌اند.
در همین اثناء، خطوط هوایی قطر هم دستورالعملی در همین خصوص برای اتباع هر 7 کشور مذکور در دستورالعمل ترامپ صادر کرده است؛ ایران، سودان، سوریه، عراق، لیبی، یمن و سومالی در این لیست قرار دارند. این خطوط هوایی تنها دارندگان کارت سبز (اقامت دائم) را به هواپیما می‌پذیرد، اما تضمین نمی‌کند که این افراد قادر به ورود به آمریکا باشند.
خبرگزاری فرانسه تخمین زده که بیش از یک میلیون ایرانی در آمریکا زندگی می‌کنند و تصمیم اخیر ترامپ، موجبات نگرانی‌ خانواده‌های ایرانی زیادی را فراهم آورده است.
یک دختر دانشجوی ایرانی که در آمریکا تحصیل می‌کرده و برای ملاقات با خانواده‌اش به ایران آمده بوده، به خبرگزاری فرانسه گفته: «برای 4 فوریه (16 بهمن) بلیط خطوط هوایی ترکیه به مقصد آمریکا داشتم ولی بلیط کنسل شد.»
این دانشجو که نمی خواسته هویتش افشا شود، گفته که برای مسئولان دانشگاهش ایمیل زده و آنها «از شنیدن این خبر متعجب شدند؛ حالا می‌خواهند با عنوان من نامه‌ای بنویسند تا بار دیگر از طریق یکی از کشورهای اروپایی (برای رفتن به آمریکا) اقدام کنم.»
کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند خطوط هوایی لوفتهانزا هم از سوار کردن مسافران ایرانی به مقصد آمریکا خودداری کرده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала