ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تکان‌دهنده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در طول تاریخ

© REUTERS / Baz Ratner تکان‌دهنده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در طول تاریخ +تصاویر
تکان‌دهنده‌ترین آتش‌سوزی‌ها در طول تاریخ +تصاویر - اسپوتنیک ایران
حوادث آتش سوزی از دردناکترین حوادث اتفاق افتاده محسوب می شوند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حوادث آتش سوزی جز دردناکترین اتفاق هایی است که در طول تاریخ موجب تاثر و درد در جامعه و حتی جهان می شود، در زیر شماری از حوادث آتش سوزی تلخ و دردناک که کشته های زیادی داشته را مطالعه کنید.

 

  • سه هزار کشته در آتش سوزی کلیسا 

یکی از دردناک ترین فاجعه آتش سوزی های تاریخ 8 دسامبر سال 1863 در کلیسایی در سانتیاگو شیلی هنگام انجام مراسم جشن عید اتفاق افتاد، در این حادثه لامپ های گازی تزیین شده صحنه مشتعل و پارچه های آویزان از سقف به سرعت آتش گرفت وآتش سوزی به سقف کشیده شد، مردم به یکباره به سمت درها هجوم برده اما به دلیل باز نشدن درها و آتش گرفتن دیوارها حدود 3 هزار نفر در آتش سوختند و به دلیل قابل شناسایی نبودن اجساد و نبود امکان تشخیص هویت در آن زمان همه اجساد در گورهای دسته جمعی دفن شدند.

  • 52 کشته و 62 هزار دام درآتش سوزی هولناک استرالیا 

در سال 1967 براساس یک فاجعه طبیعی در استرالیا، آتش سوزی تاسمانیا در بیشه زارها اتفاق افتاد و به دلیل سرعت بسیار زیاد باد این آتش به جنگل ها و شهرهای اطراف به سرعت سرایت کرد و 2 هزارو 640 کیلومترمربع سوخت و مردم شهرهوبارت طعمه آتش شده و در مجموع 52 نفر، 293 خانه و بیش از هزار و 700 ساختمان نابود شدند همچنین این آتش سوزی موجب از بین رفتن 80 پل،4 هزار و 800 خط انتقال قدرت، هزار و 500 دستگاه وسایل نقلیه، بیش از 100 سازه ها و 62 هزار راس دام شد که حدود 45 میلیون دلار برآورد هزینه‌ایی آن بود.

  • آتش سوزی 11 سپتامبر و نزدیک به 3 هزار کشته

برخی از آتش سوزی ها به عنوان حوادثی مشهور در جهان شناخته شده اند، حادثه سقوط و آتش گرفتن برج های دوقلو آمریکا در اثر برخورد هواپیما در 11 سپتامبر 2001 منجر به مرگ 2 هزار و 974 نفر شد.

  • 600 زن و کودک در 20 دقیقه جان سپردند

تئاتر ایروکیز در شمال شیکاگو در30 دسامبر 1903 گرفتار آتش شد این ساختمان همیشه به عنوان یک ساختمان کاملا مقاوم در برابر آتش در بنرها تبلیغ می شد اما دریک روز تعطیل آتش در یک بخش صحنه زبانه کشید وبه سرعت به پارچه ها و نقاشی های دیواری سرایت کرد و 602 نفر که بیشتر زن ها و کودکان بودند، در عرض 20 دقیقه شعله زندگیشان خاموش شد.

  • تماشا سیرک جان 323 نفر را گرفت 

نیتروی در ایالت ریو دو ژانیرو و منطقه جنوب شرقی برزیل واقع شده در 15 دسامبر1961سیرک نورته-امریکانو چندچادر بزرگ برای نمایش برپا کرده بود که ناگهان یکی از آن ها آتش گرفت و در عرض چند دقیقه کل سیرک طعمه حریق شد و 323 نفرکشته شدند.

  • مسابقه اسب دوانی و مرگ 600 نفر

درمکان مسابقه اسب که برای انگلیسی ها در هنگ کنگ ساخته شده بود، در 26 فوریه سال 1918، حدود 600 نفر بر اثر آتش سوزی کشته شدند.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала