ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دزدان کنیسه های شهر تهران به دام افتادند

© AFP 2021 / George Ourfalianکلیسا در حلب سوریه
کلیسا در حلب سوریه - اسپوتنیک ایران
سارقانی که از مراکز مذهبی متعلق به اقلیت‌های مذهبی مقیم تهران دستبرد می‌زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان-  در مورخه 18/07/1395 وقوع یک فقره سرقت از یک کنیسه در خیابان 30 تیر به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت اماکن" و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه12 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در تحقیقات مقدماتی اطلاع پیدا کردند که سارقین به شیوه تخریبِ درب ورودی وارد محل سرقت شده و در ادامه اقدام به سرقت اموال باارزشی نظیر قلم تورات ، نقره جات ، چند تخته تابلوفرش ، ستاره حضرت داوود (ع) و… کردند ؛ همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارقین به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت از تعداد دیگری از مراکز مذهبی متعلق به اقلیت های مذهبی مقیم تهران و سرقت اموال باارزش داخل آنها کردند.

شناسایی سارق سابقه داری که فقط نقره جات سرقت می کند:

با توجه به شیوه و شگرد مورد استفاده در سرقت نقره جات از محل های سرقت ، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بررسی سرقت های مشابه در سال های گذشته اطلاع پیدا کردند که دو سال پیش یک فقره سرقت مشابه از منزل احدی از شهروندان در محدوده خیابان ظهیرالاسلام بوقوع پیوسته که در آن سرقت نیز مقادیر قابل توجهی نقره جات به ارزش تقریبی 150 میلیون تومان سرقت شده است که طی آن یکی از سارقین سابقه دار (5 فقره سابقه سرقت اماکن) و حرفه ای بنام "امیر. ن" (متولد 1363) دستگیر و روانه زندان شده بود.

دستگیری سارقین:

با شناسایی "امیر. ن" به عنوان یکی از سارقین حرفه ای در زمینه سرقت نقره جات  ، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که وی پس از آزادی از زندان مجددا سرقت های خود را از سر گرفته و از آنزمان متواری شده است.

"امیر. ن" که در برابر دلایل و قرائن بدست آمده چاره ای جز اعتراف به سرقت از کنیسه های شهر تهران نداشت ، دو مجرم سابقه دار به نام های "جواد. ح"  (متولد 1358) و "حسین. ب" (متولد1363) را به عنوان همدستانش معرفی کرد.

با شناسایی محل اختفای "حسین" در منطقه نارمک — خیابان مدائن ، وی در یک تعقیب و گریز و نهایتا با شلیک چند تیر هوایی دستگیر و در بازرسی از محل اختفایش ، مقادیر دیگری از اموال مسروقه کشف شد ؛ "جواد" نیز پس از چند روز دستگیر و پس از مواجه حضوری با همدستانش و اطلاع از اعترافات صریح آنها ، صراحتا به همدستی با آنها اعتراف می کند.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: " در ادامه رسیدگی به پرونده ، متهمین صراحتا به سرقت از کنیساهای شهخر تهران اعتراف و کلیه اموال مسروقه به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان از آنها کشف و پس از طی مراحل قانونی به مالباختگان تحویل داده شد که زمینه رضایت مندی کامل آنها را فراهم آورد ؛ همچنین طی رسیدگی به پرونده ، با شناسایی دقیق محل های سرقت و ضمن هماهنگی با مقام محترم قضایی ، بازسازی محل های سرقت نیز در محل ارتکاب سرقت ها و با حضور متهمین انجام شد ".

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала