کلنگ‌زنی احداث نخستین سلامتکده طب سنتی با معماری ایرانی ــ اسلامی

© Sputnik / Somayeh Pasandidehنمای داخلی یک رستوران چوبی با غذاعایی خانگی و لذیذ
نمای داخلی یک رستوران چوبی با غذاعایی خانگی و لذیذ - اسپوتنیک ایران
Telegram
نخستین سلامتکده طب سنتی تیپ استاندارد با معماری ایرانی ــ اسلامی در شهرستان فسا، از سال 96 به مردم شریف شهرستان و شهرهای همجوار خدمات ارائه می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم- محمود خدادوست ــ مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی ــ اسلامی وزارت بهداشت، در مراسم کلنگ‌زنی احداث نخستین سلامتکده طب سنتی تیپ استاندارد با معماری ایرانی ــ اسلامی در کشور ایران، اظهار داشت: امور زیربنایی ساخت 20 سلامتکده طب سنتی تیپ استاندارد با معماری ایرانی ــ اسلامی در 20 دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ارائه خدمات ارتقای سلامت با آموزه‌های طب ایرانی و درمان‌های طب سنتی فراهم شده است.

وی افزود: برای ساخت 10 سلامتکده از این تعداد، هماهنگی‌های اولیه انجام شده که امروز شاهد برگزاری آیین کلنگ‌زنی اولین سلامتکده طب سنتی تیپ استاندارد با معماری ایرانی ــ اسلامی در کشور، به‌همت رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا هستیم.

مشاور وزیر بهداشت در ادامه گفت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت هر سلامتکده تا سقف سه میلیارد تومان پیش‌بینی شده که با پیشرفت مراحل کار، تخصیص داده می‌شود.

به گزارش وزارت بهداشت همچنین علیرضا عسکری ــ رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز در این مراسم گفت: روند ساخت سلامتکده که در بیمارستان دکتر شریعتی واقع می‌شود، 12 ماه به طول انجامیده و یک‌سال دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه این سلامتکده با زیربنای 1500 مترمربع، در سه طبقه احداث می‌شود و شامل بخش‌های ماساژدرمانی، حجامت، زالودرمانی، آزمایشگاه، داروخانه و بخش‌های جنبی طب سنتی، از جمله کافی‌شاپ سنتی است.

گفتنی است، همزمان با مراسم کلنگ‌زنی احداث نخستین سلامتکده طب سنتی تیپ استاندارد کشور با معماری ایرانی ــ اسلامی در شهرستان فسا، مرحله دوم اجرای طرح ادغام خدمات طب سنتی در نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه نیز با حضور 30 نفر از بهورزان و پزشکان خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی‌درمانی، در دانشگاه علوم پزشکی فسا آغاز شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала