ارتش سوریه بیش از 90 درصد حلب را تحت کنترل خود قرار داده است

© REUTERS / Omar SanadikiСолдаты сирийской армии тонут в дыму после обстрела в Алеппо
Солдаты сирийской армии тонут в дыму после обстрела в Алеппо - اسپوتنیک ایران
Telegram
ارتش دولتی سوریه موفق شد بیش از 70 درصد اراضی تا به حال تحت کنترل شبه نظامیان در حلب را باز پس بگیرد و حالا 91 درصد این شهر تحت کنترل نیروهای تابع اسد قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی"روسیه 24" ، این مطلب را مرکز روسی مصالحه طرفهای متخاصم اعلام کرده است. همچنین اطلاع حاصل شده که طی شبانه روز گذشته در تخلیه بیش از 1300 فرد غیر نظامی از جمله 500 کودک از نواحی هنوز تحت کنترل شبه نظامیان توفیق حاصل شده است. تمام این افراد را در مرکز کمک رسانی اسکان داده و غذای گرم، آب و لباس گرم را برایشان تأمین کرده اند. خود تروریست ها نیز اط حلب فرار می کنند. 74 نفر از آنها سلاح های خود را به زمین گذاشته و عفو شده اند.
دیشب اوضاع سوریه در مرکز توجه سرگئی لاوروف و فرانک ـ والتر اشتاین مایر، وزیران خارجه روسیه و آلمان قرار داشت که در آستانه نشست شورای وزیران سازمان امنیت و همکاری اروپا در هامبورگ دیدار کردند.
به گزارش منابع آلمانی، اشتاین مایر بر برقراری آتش بس فوری در حلب اصرار ورزیده است. وزیران خارجه روسیه و آلمان همچنین اوضاع اوکراین و همکاری اقتصادی در چهارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا را مورد بحث قرار دادند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала