ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کارمند سابق کنگره قصد دارد از اوباما به دادگاه لاهه شکایت کند

© Fotolia / ollyمجسمه آزادی آمریکادر زمینه غروب
مجسمه آزادی آمریکادر زمینه غروب - اسپوتنیک ایران
استیون ولس، کارمند سابق دفتر کنگره آمریکا قصد دارد از باراک اوباما، 44 ـ مین رئیس جمهور ایالت متحده به دادگاه لاهه شکایت کرده و ضمنا از روسیه تقاضای تابعیت کند.

ولس به شبکه تلویزیونی "آر تی" اعلام کرد اوباما قول داده بود در چارچوب سند امضا شده توسط خود درباره بازسازی اقتصاد 831 میلیارد دلار از بودجه دولتی آمریکا را صرف جبران خسارات ورشکستگان پس از بحران مالی سال 2008 کند اما ولس که در آن زمان به عنوان کارآفرین متوسط تمام ثروت خود را از دست داده بود، هیچ کمک دریافت نکرد. وی مدت چند سال از طریق دادگاه های محلی در آمریکا تلاش کرد از اوباما شکایت کند اما همه دادخواست هایش رد شد. حالا وی امیدوار موفقیت خود در دیوان بین المللی لاهه است.
استیون ولس حقوقدان و کارمند سابق دفتر کنگره آمریکاتصمیم گرفته کار بی سابقه ای در قوانین دادرسی کیفری انجام داده و از اوباما، دولت وی و همچنین بانک های JP Morgan، Bank of America و Wells Fargo به دادگاه لاهه شکایت کرده و در مجموع تقاضای 41 میلیون دلار غرامت کند. این کارآفرین موفق در گذشته در مصاحبه اختصاصی با "آر تی" ، ماهیت مطالبات خود را شرح داده و اعلام کرد که می خواهد از مقامات روسیه تقاضای تابعیت کند.
استیون ولس به هیئت تحریره شبکه تلویزیونی "آر تی" پیشنهاد کرد مبارزه وی با مقامات آمریکا را زیر پوشش خبری قرار دهد. وی رسانه های آمریکایی را فاقد واقع بینی و وابسته می داند. استیون ولس می گوید:" اگر یک مشت قوی همچون روسیه با من باشد، احتمال بازخواست اوباما افزایش خواهد یافت".
شکایت حقوقدان آمنریکایی در رابطه با بحران وام های رهنی در آمریکا است که به بحران ملی در سراسر جهان و یک رویداد بزرگ در تاریخ معاصر تبدیل شد.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала