ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

طی سه روز آینده استانهای ساحلی خزر و دامنه های البرز با بارش باران و برف تداوم خواهد داشت

© Sputnik / Somayeh Pasandideسد امیرکبیر یا سد کرج در شمال شهر کرج و در 25 کیلومتری جاده کرج به چالوس قرار دارد. این سد، اولین سد چندمنظوره کشور ایران، و یکی از منابع تأمین آب شهر تهران می باشد.انباشته شدن آب رودخانه کرج در پشت سد امیرکبیر علاوه بر کارایی آن در تولید انرژی برقابی و تامین بخشی از آب آشامیدنی شهر تهران، باعث بوجود آمدن دریاچه ای زیبا گردیده است که موجب استفاده های گردشگری و تفریحی و ورزشی از سد کرج شده است و یکی از بهترین استراحتگاه ها و جاذبه های طبیعی کرج را بوجود آورده است.
سد امیرکبیر یا سد کرج در شمال شهر کرج و در 25 کیلومتری جاده کرج به چالوس قرار دارد. این سد، اولین سد چندمنظوره کشور ایران، و یکی از منابع تأمین آب شهر تهران می باشد.انباشته شدن آب رودخانه کرج در پشت سد امیرکبیر علاوه بر کارایی آن در تولید انرژی برقابی و تامین بخشی از آب آشامیدنی شهر تهران، باعث بوجود آمدن دریاچه ای زیبا گردیده است که موجب استفاده های گردشگری و تفریحی و ورزشی از سد کرج شده است و یکی از بهترین استراحتگاه ها و جاذبه های طبیعی کرج را بوجود آورده است. - اسپوتنیک ایران
سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای هشدار داد که توده هوای سرد تا اوایل هفته دیگر در ایران ماندگار خواهد بود و دمای هوا در خراسان به منفی ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مهر- سازمان هواشناسی کشور ایران در اخطاریه‌ امروز خود پیش‌بینی کرد استقرار توده هوای سرد تا اوایل هفته آینده در غالب نقاط ایران ادامه خواهد داشت.

بر اساس این اخطاریه بیشترین افت دما در خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی خواهد بود و کمینه دما در این مناطق به ۱۰ تا ۱۵ درجه زیر صفر خواهد رسید.

طی سه روز آینده استانهای ساحلی خزر و دامنه های البرز با بارش باران و برف و چهارشنبه خراسان شمالی با بارش برف همراه خواهد بود که با توجه به بارش برف، لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای از پیامدهای آن خواهد بود.

دوشنبه و سه شنبه در بخشهای شمالی استانهای تهران، البرز و سمنان بارش پراکنده برف پیش بینی می شود و در سواحل گیلان و مازندران طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه و در گلستان از اواخر سه شنبه تا چهارشنبه دریا مواج خواهد بود. ارتفاع موج طی این دوره به ۲ تا ۳ متر  خواهد رسید.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد که طی سه روز آینده در استانهای واقع در شرق و جنوب شرق کشور ایران وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می شود.

این اخطاری در پایان برای اجتناب یا کاهش خسارت‌های احتمالی توصیه کرد:

۱- بارش برف و کولاک در راههای ارتباطی البرز سبب اختلال در تردد جاده ای می شود. بنابراین برای ترددهای ضروری از این مسیرها، همراه داشتن تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ و پوشاک گرم توصیه می شود.

۲- کاهش شدید دما در ایران موجب افزایش مصرف سوخت و بویژه گاز شده و میتواند منجر به افت فشار در شبکه گاز رسانی شود. لذا ضروری است که مردم عزیز در مصرف بهینه حاملهای انرژی توجه کافی مبذول دارند.

۳- توصیه می شود که شناورهای سبک از تردد در سواحل دریای خزر اجتناب کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала