ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

مسئول روابط خارجی حماس: روابط ما و ایران در مسیر صحیح قرار دارد

© Sputnik / Andrei Steninحماس
حماس - اسپوتنیک ایران
اسامه حمدان ،مسئول روابط بین‌الملل حماس اعلام کرد روابط این جنبش با ایران ترمیم شده و در حال حاضر در مسیر صحیح قرار دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری "فارس"، اسامه حمدان اظهار داشت روابط این جنبش و حماس در حال حاضر ترمیم شده و در مسیر صحیح یعنی ادامه حمایت از مقاومت در مقابله با اسرائیل قرار دارد.
حمدان در گفت‌وگویی با روزنامه "الاخبار اینفو" چاپ موریتانی گفت: سابقه روابط ایران و حماس به بیش از یک ربع قرن بازمی‌گردد، در اختلالی در آن رخ دهد بدون شک اثرش را باقی می‌گذارد اما این رابطه قادر به ترمیم خودش است ورابطه‌ای بر پایه حمایت از مقاومت و آرمان فلسطین است.
این عضو حماس در ادامه بر ضرورت آشتی فلسطین تاکید کرد، وجود اختلافاتی در آن را تاسف‌بار دانست و دو عامل را در کُند کردن روند این آشتی موثر دانست: اول: اقدامات اسرائیل علیه فلسطین از جمله شهرک‌سازی، یهودی‌سازی و تلاش برای تسلط بر اراضی فلسطینی‌ها که وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند. دوم اینکه برخی بر دولت جدید آمریکا با آمدن دونالد ترامپ تکیه کرده‌اند آنهم با آن نژادپرستی واضحش و مواضع آشکار جانبداری از اسرائیل ؛ وی افزود در چهار سال پیش رو باید بر خود و ملتمان تکیه کنیم نه برآمریکا.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала