ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جنگ آرژانتین با سگ های آبی

© Sputnik / Evgenya Novozheninaجنگ آرژانتین با سگ های آبی
جنگ آرژانتین با سگ های آبی - اسپوتنیک ایران
مقامات آرژانتین قصد دارند، به ۱۰۰ هزار سگ آبی که جنگل های ایالت تیرا دل فوئگو را نابود کرده اند، تیراندازی کنند.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه سیکر در این باره اطلاع داد.
طبق نقشه ای که در ۱۰ تا ۱۵ سال محاسبه شده است، سگهای آبی را گرفته و سپس با شلیک تیر به سر نابودشان می کنند. شیلی نیز از این حیوانات آسیب دیده است و قول داد که از این اقدام حمایت کند. ضمنا تیر اندازی به سگ های آبی در سازمان ملل متحد و حامیان محیط زیست تایید شده است.
سگ های آبی تقریبا ۷۰ سال پیش از کانادا به آرژانتین آمده اند. گمان می شد که آنها به حیوانات ماهیگیر با ارزشی تبدیل شوند. به جای آن سگ های آبی تصمیم گرفتند جنگل ها را نابود کنند. آنها درخت ها را قطع کرده و سد می سازند و میدان های عظیمی را ایجاد می کنند.
کارشناس منابع طبیعی مشهور آرژانتینی ، کلاودیو برتوناتی این حوادث ایالت تیرا دل فوئگو را با نابودی جنگل ها در لهستان در زمان جنگ جهانی دوم مقایسه می کند. او با اندوه می گوید: « چه اتفاقی افتاد؟ سگ های آبی عامل این حوادث هستند.» بر اساس ارزیابی های مقامات ، میدان های ایجاد شده ، دوبرابر میدان بوئنوس آیرس است.
اریو کورتو ، رئیس سازمان دولتی که به دفاع از محیط زیست در منطقه مشغول است گفت: برای آنها چند ساعت کافیست تا یک درخت کوچک را قطع کنند. برای درخت بزرگ چند روز طول می کشد. ما در مورد درختانی حرف می زنیم که از ۱۰۰ تا ۱۵۰ سال عمر کرده اند. به این راحتی نمی توان آنها را قطع کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала