حکم اعدام محمد مرسی مجددا مورد بررسی قرار می گیرد

© Sputnik / Mikhail Klimentiev / ورود به گالری تصاویرصاحبنظر روسی: حکم اعدام محمد مرسی بر اوضاع مصر تاثیر منفی می گذارد
صاحبنظر روسی: حکم اعدام محمد مرسی بر اوضاع مصر تاثیر منفی می گذارد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه تجدید نظر مصر با قبول شکایت محمد مرسی و برخی دیگر از رهبران اخوان المسلمین، احکام اعدام و حبس ابد صادره علیه آنها را نقض و پرونده را برای بررسی مجدد به شعبه دیگری ارجاع داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا-  دادگاه قاهره در جلسه‌ کوتاه و چند دقیقه‌ای امروز خود شکایت رهبران اخوان المسلمین از جمله درخواست وکلای مدافع محمد مرسی، رئیس جمهوری مخلوع مصر را قبول کرد و پرونده آن‌ها را برای بررسی مجدد به جریان انداخت.

محمد مرسی و برخی دیگر از رهبران اخوان المسلمین در پرونده موسوم به "حمله به زندان‌ها" که در آن 129 تن از مسئولان اخوان، حماس و حزب‌الله به شکل حضوری و غیابی محاکمه شدند، حکم اعدام دریافت کردند.

دادگاه جنایی قاهره در ژانویه 2015 علاوه بر محمد مرسی، محمد بدیع، رهبر اخوان المسلمین و چهار تن دیگر از رهبران این گروه را به شکل حضوری و یوسف قرضاوی و 92 تن دیگر از رهبران جهانی اخوان المسلمین و اعضایی از جنبش حماس را به شکل غیابی به اعدام محکوم کرد.

در آن تاریخ همچنین 21 تن از مسئولان اخوان به حبس ابد و فرماندهانی از حزب الله لبنان نیز به دو سال زندان‌ محکوم شدند.

پیشتر دادگاه تجدید نظر مصر، که عالی ترین نهاد قضایی مدنی در این کشور است حکم حبس ابد صادره علیه مرسی در پرونده جاسوسی برای حماس و قطر را تایید کرده بود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала