ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

جهانگرد هلندی حامل هوای پاک برای ایران است

© Fotolia / BeatuerkМолодые листья ольхи
Молодые листья ольхи - اسپوتنیک ایران
او با یک خودروی برقی از هلند رانندگی کرده است و بعد از ۲۴۲ روز به تهران رسیده و می خواهد با همین خودرو به استرالیا برود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جام جم آنلاین، «وایب واکر» پسر ۲۹ ساله هلندی که کارشناس علوم ارتباطات است، برای اثبات اینکه می توان باز هم آسمان آبی داشت، چالشی خاص را با خود شروع کرده است.

او با یک خودروی برقی از هلند رانندگی کرده است و بعد از ۲۴۲ روز به تهران رسیده و می خواهد با همین خودرو به استرالیا برود. ۳۵ هزار کیلومتر رانندگی تا به امروز، راهی است برای اثبات این مسئله که خودروهای برقی توانمندی های بسیاری دارند و می توانند سفری لذت پخش را در خاطره ما به یادگار بگذارند.

وایب واکر که برنامه سفر یک سال و نیمه ای دارد، با مطرح کردن این طرح که می تواند با خودروی برقی قاره پیمایی انجام داد، چند ماه پیش از وطنش، یعنی هلند به سمت استرالیا راه افتاد و با یک فولکس واگن جتا برقی مدل ۲۰۰۹ بسیاری از کشورهای اروپا و بخش هایی از روسیه و ترکیه را تا به امروز رانندگی کرده است. ایده او امروز حامیان مردمی بسیاری دارد و برخی شرکت ها و نهادهای دوستار محیط زیست از سفر او حمایت می کنند.

دانشگاه «خواجه نصیرالدین طوسی» این روزها به عنوان میزبان وایب در ایران شناخته می شود و به عنوان یک دوست در کنار این جوان خوش فکر هلندی است. او که شعار « PLUG ME IN»را انتخاب کرده و روی خودروی خود چسبانده است، در هر شهر و دیاری برای شارژ باتری های خود به مشکل برنخورده است و مردم به خاطر این حرکت زیبا هر طور که بوده، باتری های ماشینش را شارژ کرده اند.

واکر در گفتگوی خود با خبرنگاران گفت: هدف من این است که خودروهای برقی را به مردم جهان معرفی کنم و قابلیت آن ها برای حفاظت از محیط زیست را نشان بدهم. خودروهای برقی در دنیا به عنوان وسیله حمل و نقل درون شهری استفاده می شود و کمتر برای سفرهای بین شهری کسی به سراغ آن ها می رود. من با این کار می خواهم بگویم که می توان با یک خودروی تمام برقی سفری طولانی را تجربه کرد و قدمی در راستای داشتن هوای پاک برداشت.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала