ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

پیام بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

© REUTERS / Carlos Barria پاسخ وزارت امور خارجه آمریکا به سخنان رهبر معظم ایران
پاسخ وزارت امور خارجه آمریکا به سخنان رهبر معظم ایران - اسپوتنیک ایران
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: آنچه برای ایران مهم و ملاک در ارزیابی آنها خواهد بود، عملکرد و سیاست‌های اجرایی دولت آینده آمریکاست که مهم تر از اظهارات تبلیغاتی آنها است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر- اداره دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در پیامی آورد، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اظهار داشت: مردم ایران و جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌ها و رویکرد گذشته دولتمردان آمریکا طی دهه‌های گذشته تجربیات ناخوشایند و تلخی داشته و دارند.

وی گفت: آنچه برای ایران و مردم آن مهم، قابل اعتنا و ملاک در  ارزیابی آنها خواهد بود، عملکرد و سیاست‌های اجرایی دولت آینده آمریکاست که از مواضع و اظهارات تبلیغاتی انتخاباتی ایشان در دوران رقابت های انتخابات از اهمیت بیشتری می تواند برخوردار ‌باشد.

 قاسمی سیاست‌های دولت‌های گذشته آمریکا و مداخلات در امور کشورهای منطقه را عامل اصلی تشدید خشونت، افراط گرایی و تشدید و تحریک احساسات مردم مسلمان منطقه دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین افزود: شرایط ناپایدار و بی‌ثباتی کنونی در منطقه استراتژیک خاورمیانه، خلیج فارس، خلیج عدن و دریای سرخ و تهدیدهای ناشی از ترویج خشونت و افراطی ‌گری و گسترش تفکرات  منحط و خطرناک و تروریستی انواع گروه ها مانند داعش که جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با آن قرار دارد، همگی گویای لزوم بازنگری و باز اندیشی جدی در سیاست منطقه‌ای آمریکاست.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала