ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عدم نصیحت‌پذیری موجب افزایش طلاق توافقی در ایران

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان اینکه طلاق توافقی در کشور ایران کاهش نداشته است، گفت: متأسفانه برخی از جوانان رسیدن به توافق بر سر طلاق را نوعی روشنفکری می‌دانند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق- حجت‌الاسلام هادی صادقی در خصوص میزان کاهش یا افزایش طلاق توافقی در ایران گفت: متأسفانه میزان طلاق توافقی در کشور ایران کاهش نداشته است.

وی در خصوص راهکارهای کاهش طلاق توافقی گفت: در ابتدا باید ازدواج‌ها اصلاح شود و اینکه کارهای فرهنگی بسیار بزرگی از سوی نهادهای متولی از جمله آموزش و پرورش انجام شود.

معاون رئیس قوه قضائیه با انتقاد از عملکرد نظام پرورشی و آموزشی ایران اظهار داشت: متأسفانه تربیت اخلاقی و مهارتی در نظام آموزشی و پرورشی ایران نادیده گرفته شده است و بسیاری از نوجوانان و جوانان ما مهارت‌های ارتباطی و حل مسئله را بلد نیستند و به همین دلیل پس از ورود به زندگی مشترک، در همان سال‌های ابتدایی کارشان به نزاع و جدایی کشیده می‌شود.

صادقی با اشاره به عدم تمایل زوجین برای مراجعه به مشاور افزود: بسیاری از جوانان ما از رفتن به مراکز مشاوره ازدواج و سپس حل مسائل زناشویی امتناع می‌کنند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد: بسیاری از زوجین حرمت والدین و بزرگترهای خود را نگه نداشته و به سخنان آنها گوش نمی‌دهند. علاوه بر این مفهوم غلطی در اذهان مبنی بر عدم نصیحت‌پذیری رواج یافته است که موجب افزایش طلاق توافقی شده است.

وی افزود: علاوه بر همه این مسائل متأسفانه برخی از زوجین چهره روشنفکرانه به خود گرفته و توافق بر سر طلاق را روی روشنفکری می‌دانند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала