آسانژ: کلینتون اعتراف می کند که سعودی ها اسپانسر داعش هستند

© Sputnik / Maksim BlinovДжулиан Ассанж выступает по видеосвязи в рамках форума "Новая эпоха журналистики: прощание с мейнстримом"
Джулиан Ассанж выступает по видеосвязи в рамках форума Новая эпоха журналистики: прощание с мейнстримом - اسپوتنیک ایران
Telegram
جولیان آسانژ، سردبیر سایت افشاگر ویکیلیکس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آر تی درباره یکی از نامه های هیلاری کلینتون ، نامزد ریاست جمهوری امریکا از طرف حزب دموکرات صحبت کرد که در آن وی اعتراف نمود دولت های عربستان سعودی و قطر کمک های مالی به گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) می رسانند.

به گزارش اسپوتنیک، آسانژ خاطرنشان ساخت این نامه الکترونیکی در اوایل سال 2014 یعنی اندکی پس از کنار رفتن کلینتون از سمت وزارت خارجه به جان پودستا، رئیس ستاد انتخاباتی وی نوشته شده است.
سردبیر ویکیلیکس گفت:" سرمایه های عربستان سعودی و قطر در بسیاری از جاها از جمله تعدادی از سازمان های رسانه ای حضور دارند و به این دلیل بسیاری از تحلیلگران جدی و حتی دولت امریکا هر چند اعلام کرده یا قبول نموده اند که برخی از شخصیت های عربستان از داعش حمایت کرده و به آن کمک مالی می رساننداما تا به حال ادعا می کردند که بفقط رخی از شیوخ از محل سرمایه های نفتی خود این کمک ها را به داعش می رسانند اما دولت این کار را تأئید نمی کند. حالا در نامه (کلینتون) نوشته شده که بطور مشخص دولت عربستان و دولت قطر کمک های مالی به داعش می رسانند".
عربستان سعودی و قطر به موازات دیگر کشورها وجوه هنگفتی به بنیاد کلینتون واریز می کردند و هیلاری کلینتون نیز هنگام عهده دار بودن سمت وزارت خارجه معاملات بزرگ تسلیحاتی با این کشور ها را مورد تأئید قرار می داد.
آسانژ با استناد به محتوای نامه های کلینتون گفت در زمان وزارت وی بزرگترین معامله تسلیحاتی در طول تاریخ به ارزش بیش از 80 میلیارد دلار با عربستان منعقد شد.
سردبیر ویکیلیکس در پایان تأکید کرد داعش اساسا با استفاده از وجوه متعلق به افرادی به وجود آمده که به بنیاد کلینتون نیز پول واریز کرده اند.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала