ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

میشل عون گزینه ای دموکراتیک/ راز پایبندی به برگه سفید انتخابات لبنان

© REUTERSالعماد عون
العماد عون - اسپوتنیک ایران
یک عضو فراکسیون «المرده» در پارلمان لبنان با تاکید بر دموکراتیک بودن روند انتخاب میشل عون به عنوان یکی از همپیمانان مقاومت بر ادامه حمایت این فراکسیون از محور مقاومت تاکید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم در لبنان- سرانجام پارلمان لبنان در چهل و ششمین جلسه خود برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور، میشل عون نامزد معرفی شده از سوی حزب‌ الله و متحدانش در جریان هشتم مارس را با 83 رای از مجموع 127 رای انتخاب کرد.

خبرنگار تسنیم در این باره نظر برخی از نمایندگان و نیز سفیر روسیه در بیروت را جویا شده است که «علی‌ خریس» از نمایندگان فراکسیون التنمیه و التحریر(توسعه و‌آزادی‌) به ریاست نبیه بری رئیس پارلمان لبنان گفت: انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور یک گزینه دموکراتیک بود و ما در فراکسیون التنمیه و التحریر موضع خود را تغییر نداده‌‌ایم، موضع ما حرکت همراه با همپیمان خود سلیمان فرنجیه است،  موضع ما همانند موضع وی، پایبندی به برگه سفید بود(فرنجیه از کسانی که می‌خواستند به وی رای دهند، خواسته بود،  نامش را ننویسند و در مراسم رای‌گیری برای انتخاب رئیس جمهوری لبنان به جای نامش، برگه سفید بیندازند) ما شاهد یک رقابت دموکراتیک بودیم که از طریق آن یکی از گروه‌های حامی و همپیمان مقاومت به ریاست جمهوری رسید.

خریس افزود: پس از انتخاب رئیس جمهور، درباره دولت آتی، هنگام معرفی نخست وزیر جدید به وقتش تصمیم خواهیم گرفت و ممکن است که سعدالحریری را معرفی نکنیم.

اما «اسطفان الدویهی» عضو فراکسیون المرده در پارلمان لبنان که ریاست آن را سلیمان فرنجیه برعهده دارد، به خبرنگار تسنیم گفت: ما با برگه سفید رای دادیم که با این رای، ورود کشور در مرحله جدید و آغاز رقابت دموکراتیک را بیان کردیم.

وی افزود: همپیمانان فرنجیه وی را تنها نگذاشته و رها نکردند و ما همچنان در کنار مقاومت و محور آن که امروز در لبنان پیروز شد، باقی خواهیم ماند.

«الکساندر زاسپکتین» سفیر روسیه در بیروت هم به خبرنگار تسنیم گفت: تصمیم امروز(انتخاب میشل عون) یک تصمیم لبنانی بود، از نظر شخص من، ژنرال عون دوستم است و من شخصا از این انتخاب خوشحالم.

وی افزود: موضع روسیه، موضع واحد و مشخصی است، ما هرگز در زمینه اسامی(برای ریاست جمهوری لبنان) ورود نکردیم و خواستار رسیدن به نتیجه ثمربخش و مثبت بودیم،‌ امیدواریم این دوران ادامه مبارزه با تروریسم و حفظ مرزها و تمامیت ارضی لبنان باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала