قاسمی: آمریکا مراقب باتلاق جنگ یمن باشد

© Photo / Zahra Ahmadiمیدان آزادی
میدان آزادی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به اظهارات منتسب به یک ژنرال آمریکایی در خصوص نقش احتمالی ایران در حمله موشکی به ناوهای آمریکایی در دریای سرخ واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهارات منتسب به یک ژنرال نظامی آمریکایی در خصوص نقش احتمالی ایران در حمله موشکی به‌سمت ناوهای آمریکایی در دریای سرخ را داستانی تخیلی و خیال‌پردازانه، مشکوک و بی‌اساس خواند و آن را به‌شدت رد کرد.

بهرام قاسمی افزود: اظهارات ضد و نقیض و نامفهوم مقامات آمریکایی در روزهای گذشته، اظهاراتی خلاف، توأم با سوءظن و نابجاست که حاکی از سردرگمی آنان است.

قاسمی یادآور شد: همان گونه که پیش‌تر گفته‌ایم به نظر می‌رسد دولت آمریکا باید به‌جد و بیش از آنچه تصور می‌کند مراقب اقدامات آنانی باشد که برای مدتی است در یک تجاوز وحشیانه و تحمیلی در  باتلاق جنگ یمن دست و پا می‌زنند و در یک تصور باطل برای نجات خود از ورطه این شکست مفتضحانه می‌خواهند با افزایش تنش و گسترش دامنه جنگ و خشونت، دیگران را به صحنه جنگ بی‌حاصل یمن وارد نمایند.

وی در پایان تأکید کرد: بهتر آن است نظامیان آمریکایی که با کمک مستقیم و غیرمستقیم خود به نیروهای ائتلاف در جنایات علیه مردم یمن نقش غیر قابل انکاری دارند به‌جای فرافکنی، مانع جنایات و خونریزی‌های بیشتر شده و به کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم یمن توسط همپیمانان خود خاتمه دهند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала