جایزه 10 میلیون ریالی برای افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند

© Fotolia / Tang90246افزایش صعودی ثبت دامنه سایت های اینترنتی در ایران
افزایش صعودی ثبت دامنه سایت های اینترنتی در ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
رییس مرکز آمار ایران گفت: شمار خانوارهای ایرانی که تا ساعت 6 صبح امروز (دوشنبه) ثبت نام اینترنتی کرده اند به سه میلیون و 46 هزار خانوار رسید.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از ایرنا- امیدعلی پارسا افزود: تعداد جمعیت ثبت نام شده تا این ساعت نیز 10 میلیون و 29 هزار نفر است.

وی اعلام کرد که استان های بوشهر، خراسان جنوبی، یزد، کردستان و هرمزگان بیشترین مشارکت را در سرشماری اینترنتی داشته اند.

وی افزود: چهارمین مرحله قرعه کشی برای جایزه 10 میلیون ریالی امروز برگزار و 100 نفر از خانوارهای دیگر انتخاب می شوند.

رئیس مرکز آمار ایران گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورا، وبگاه سرشماری مرکز آمار ایران باز است و همه شهروندان می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی اظهار داشت: هدف گذاری انجام شده برای ثبت نام اینترنتی خانوارهای ایرانی در این مرحله، هشت میلیون و ٨٨١ خانوار و سهم هر استان نیز تعیین شده است.

سرشماری اینترنتی تا 24 مهرماه جاری در کشور ادامه دارد و چنانچه 35 درصد مردم در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، جمهوری اسلامی ایران در شمار کشورهای توسعه یافته به لحاظ آماری قرار می گیرد.

براساس برنامه ریزی مرکز آمار، از 25 مهر تا 25 آبان ماه سرشماری عمومی نفوس و مسکن که هشتمین دوره آن است را به روش حضوری با تبلت انجام می شود.

مرکز آمار اعلام کرده است خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ کنند تا هنگام مراجعه مامور سرشماری به درب منزل آنها با ارایه کد، دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.

براساس برنامه ریزی انجام شده، هزار تن از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند با انجام قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند.

خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir وارد کنند.

براساس پیش بینی انجام شده، نتایج اولیه سرشماری امسال یکم تا پانزدهم دی ماه امسال و نتایج تفصیلی آن مردادماه 1396 منتشر می شود.

هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در روزهای دوم تا بیست و دوم آبان ماه سال 1390 با بسیج نزدیک به 114 هزار مامور آمارگیر و نیروهای ستادی و پشتیبانی آموزش دیده در 31 استان برای یک هزار و 139 شهر و 96 هزار و 549 آبادی کشور انجام شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала