داعش قصد داشتند در نماز جمعه تهران خودشان را منفجر کنند

Telegram
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: داعش اقدام به ورود به ایران کرده اما نیروهای امنیتی و سپاه، تعداد زیادی از آن‌ها را گرفته‌اند. سه ماه پیش می خواستند در نماز جمعه تهران خودشان را منفجر کنند که در بین راه همدان و کردستان دستگیر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، محسن رضایی طی سخنانی در مسجد جامع حضرت حجت(عج) با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: در هفته دفاع مقدس هم، ذکر و یاد شهدا مناسبت دارد. زنده نگه‌داشتن یاد شهدا به‌نوعی زنده شدن خود ماست. شهدا حقیقتی بزرگ هستند که با یاد آن‌ها خودمان حیات پیدا می‌کنیم. از سوی دیگر موقعیت مناسبی است که در مورد یکی از بزرگ‌ترین حوادث انقلاب صحبت کنیم و حادثه دفاع مقدس را بشناسیم و ببینیم در آینده با چه حوادثی روبرو هستیم. ببینیم چطور می‌شود این امنیت را نگه داشت. این هفته در دل خودش موضوعات بزرگ و حیاتی دارد.

وی ادامه داد:حادثه جنگ یک حادثه بی‌نظیر در تاریخ ایران و انقلاب ما است. ایران، حوادث بزرگی را تجربه کرد. این سرزمین چهارراه قدرت‌های بین‌المللی است. جنگ‌های جهانی اول و دوم و قبل از آن جنگ‌های بزرگ منطقه‌ای را از سر گذرانده و برخی معتقدند که هر ربع قرن یک جنگ را در این کشور پشت سر می‌گذاریم. با این احوال، دفاع مقدس یکی از بی‌نظیرترین جنگ‌های ایران است. اگر تعبیر کنیم که در این جنگ یک معجزه الهی رخ‌داده، اغراق نیست. ما تازه انقلاب کرده و حکومتی را تجربه نکرده بودیم. فرماندهان نظامی هم تجربه جنگ نداشتند. جنگ جزو پیچیده‌ترین ابعاد حکومت‌داری است و ابعاد گوناگونی از اقتصاد و امکانات تا همبستگی ملی دارد.

این فرمانده دفاع مقدس همچنین تصریح کرد: اداره جنگ، مانند اداره یک مملکت است. حتی کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا با تجربه چند صدساله حکومت‌داری، نمی‌توانند جنگ‌هایی که خودشان درست می‌کنند را اداره کنند. عراق همه مرزهای ما را پشت سر گذاشت. جمعیت ایران در آن زمان ۳۶ میلیون نفر بود. الآن جمعیت ایران ۸۰ میلیون نفر است. از همین جمعیت دو و نیم میلیون نفر آواره شدند. در همان ساعات اولیه، خرمشهر محاصره شد و حدود سی روز نیروهای ما مقاومت کردند. ده‌ها شهر و روستا را به اشغال در آوردند. ایران اصلاً آمادگی ورود به جنگ را نداشت. برادران ارتش هم فرماندهان از سرهنگ به بالا را در اختیار نداشتند و جز چند امیر که جان‌فشانی کردند، بقیه رفته بودند.

رضایی با بیان اینکه در آن زمان به ما مهمات و سلاح هم نمی‌دادند، افزود: موشک‌های فونیکس اف ۱۴ را به ما تحویل نداده و قطعات یدکی هم به ما نمی‌دادند. صدام از آمریکایی‌ها خواسته بود که ایران را تحریم تسلیحاتی کنند. حتی سیم‌خاردار به ما نمی‌رسید. چنین وضعی بود. اما ملت ما همه استان‌ها و شهرها را آزاد کرد. این شهدا متر به متر جنگیدند. سنگر به سنگر جنگیدند تا همه سرزمین را آزاد کردند. این فداکاری با دست‌خالی در ایران نمونه ندارد. پژوهش‌گران نظامی بگویند که کدام قدرت بین‌المللی در دنیا بوده که به عراق در جنگ با ایران کمک نکرده باشد؟ اسلحه‌های به غنیمت‌گرفته شده ما، از همه کشورها هستند. معجزه‌ای اتفاق افتاده و این معجزه از دل و ذهن جوانان فداکار و داوطلب آغاز شده. از نوآوری‌ها و نماز شب‌ها، از برادری‌های این شهدا برخاسته است.

وی خاطر نشان کرد: فرصت نیست که تک‌تک عملیات‌ها و مشکلاتش را بازگو کنم. در عملیات والفجر ۸ باید از رود اروند گذشته و فاو را می‌گرفتیم. آنجا موشک‌های عراق مستقر بود و کشتی‌های ما را هدف قرار می‌دادند. نقطه مهم و تنها خشکی متصل به خلیج‌فارس در عراق بود. ما تصمیم گرفتیم که این نقطه را بگیریم بلکه حقوق ما را به رسمیت بشناسند. ما باید چنین کاری را زیر نظر ماهواره‌های جاسوسی انجام می‌دادیم، طوری‌که خبر به بغداد نرسد. عبور از رودخانه، جزو سخت‌ترین عملیات‌های ارتش‌های جهان است. ما می‌خواستیم از اروند عبور کنیم در حالی‌که تیربارها به آن اشراف داشتند. دو هزار غواص به این دریای متلاطم زدند. فرماندهان در ابتدا مخالف بودند. می‌گفتند حداقل ۶۰ هزار اسیر خواهیم داد. برادر رفیق‌دوست به یکی از دوستان گفته بود که غیر از خدا و آقا محسن کسی این عملیات را قبول ندارد. یکی‌یکی مشکلات را با بررسی فرماندهان حل کردیم. این‌طوری نبود که بی‌گدار به خط بزنیم. طرح‌های فریب پیچیده‌ای را اجرا کردیم. نیروها را ۲۰۰ کیلومتر آن‌طرف‌تر مستقر کردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در شب عملیات همه فرماندهان جمع شدند. عده‌ای می‌گفتند لو رفته است. جدولی کشیدند و هفت دلیل برای لو رفتن و هشت دلیل برای لو نرفتن ذکر کردند. بعد از جلسه محل فرماندهی را بمباران کردند. دلایل هشت به هشت شد. بالاخره آماده عملیات شدیم. غواص‌ها راه افتادند. برادر مرتضی قربانی در بیسیم گفت که نورافکن‌ها روشن شده و سر غواصان ما را دیده و با تیربار دارند رود را می‌زنند. متوقف شدیم و به بچه‌ها گفتیم که کسی تیر نزند. جز خدا کسی به ما کمک نخواهد کرد. نیم ساعت بعد نورافکن‌ها خاموش شد و تیراندازی قطع شد و بچه‌ها به فاو رسیدند. فرمانده تیپ فاو عراق به ما گفت که از عملیات شما خبر نداشتیم. نورافکن ما خراب بود. آن‌شب داشتیم باطری‌هایش را امتحان می‌کردیم! این واقعیت اتفاق است که آن عملیات انجام شد. در این عملیات، فکر، توکل، امداد الهی، فداکاری و دل به دریا زدن‌ها را می‌بینید. این است که ما اکنون از اقتدار برخوردار شده‌ایم. ما اگر با خدا و با هم باشیم کسی نمی‌تواند ما را به زمین بزند. هیچ مانعی سد راه ما نخواهد شد. این پیروزی‌ها بود که ما را به اقتدار امروز رسانده. ملت ما بعد از سیصد سال اقتدار خودش را بازیافته است. این مهم‌تر از آزادسازی سرزمین‌هاست. ما دیگر وابسته نیستیم و به تجهیزات و مستشاران خارجی نیاز نداریم. در گذشته شاهان ایران، با تحریم فشنگ، اداره می‌شدند. اگر امروز به ما موشک هم ندهند نمی‌توانند ما را اداره کنند.

این استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) ادامه داد: این اقتدار، به امنیت امروز منجر شده، داعش اقدام به ورود به ایران کرده اما نیروهای امنیتی و سپاه ما، تعداد زیادی از آن‌ها را گرفته‌اند. سه ماه پیش خواستند در نماز جمعه تهران خودشان را منفجر کنند که در بین راه همدان و کردستان دستگیر شدند. قرار بود در تهران مجهز به بمب بشوند و حادثه ایجاد کنند. ببینید فرانسه با چند انفجار به هم ریخت و وضع امنیتی خاص اعلام کردند. این اقتدار را باید حفظ کرد.

رضایی یادآور شد: حالا عده‌ای می‌گویند اقتصاد اگر می‌خواهیم اقتدار را باید تضعیف کرد. ما می‌گوییم سی‌وهفت سال اقتصاد را در دست داشتید، اقتصاد را هم مثل اقتدار نیروهای مسلح درست کنید. معیشت مردم را سامان بدهید. این اقتدار اگر نباشد که نمی‌شود سرمایه‌گذاری کرد و تولید داشت. این امنیت مثل سایه‌بانی است که زیر آن می‌شود مشکلات اقتصادی را حل کرد. دو سه سال است وهابی‌ها و آل‌سعود راه افتاده‌اند. کاری که اسرائیل نتوانست بکند را این‌ها در ناامن کردن منطقه کرده‌اند. فریاد می‌کشند و دیوانه‌وار داد و بیداد می‌کنند. نمی‌دانندکه اگر غلطی کرده و به ایران حمله‌ای کنند، مردان ایران به فرمان امامشان راه می‌افتند تا مکه و مدینه را از بت‌ها پاک‌سازی کرده و این شهرها را به دوران طلایی پیامبر اکرم(ص) برسانند. این صبر و خونسردی ما برای این است که نمی‌خواهیم وارد جنگ بشویم.

وی با تاکید بر اینکه "از شهدای منا تا تحریک کشورهای اسلامی علیه ایران را تحمل می‌کنیم تا جنگی شروع نشود"، افزود: اگر عربستان فکر می‌کند که می‌تواند با پشتوانه آمریکا و اسرائیل و خریدهای تسلیحاتی کاری کند، این آرزو را به گور خواهد برد. به فضل خدا، همه این سلاح‌ها و هواپیماها را به داخل ایران خواهیم آورد و نیاز ۵۰ سالمان را تأمین می‌کنیم. ۸۰ میلیارد دلار پول داده‌اند برای مهماتی که تا ده سال دیگر قدیمی خواهند شد. اقتدار در ایران را به فضل خدا ادامه خواهیم داد. از رأس این اقتدار که ولایت‌فقیه است و خط امام را دنبال می‌کند تا آن سرباز و پاسدار و بسیجی، آماده فداکاری هستیم. به برکت شهدا این روحیه در ایران هست.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس همچنین گفت: به‌عنوان یک سرباز عرض می‌کنم که همه تلاش کنیم که این اقتدار حفظ شده و وحدت و برادری‌مان را زیر سایه رهبری نگهداری کنیم. ان‌شاءالله که شهدا را از یاد نبریم، جانبازان را فراموش نکنیم تا این راه امام حسین را ادامه بدهیم.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала