ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید
گزارش و تحلیل

یک عقیده: غرب از ایده کی یف در باره دومای «غیر قانونی» استقبال نخواهد کرد

© Sputnik / Vladimir FedorenkoПленарное заседание Государственной Думы РФ
Пленарное заседание Государственной Думы РФ - اسپوتنیک ایران
آرسنی یاتسنیوک نخست وزیر سابق و رئیس حزب اوکراینی «جناح مردمی» در پارلمان اوکراین – رادا پیشنهاد کرد که اتنخابات دومای روسیه غیر قانونی شناحته شود

یاتسنیوک اعلام کرد:

«ما از اعضای پارلمان و کمیته مربوطه خواهش می‌کنیم که بلافاصله جمع شده و پیشنویس قرار مربوطه را بررسی کرده و هفته جاری رایگیری کرده و اعلامیه ای در باره غیر قانونی بودن انتخابات دومای فدراسیون روسیه را بپذیرند»

وی ابراز امیدواری کرد که رادا حتی سه شنبه به بررسی این موضوع بپردازد

پیروزی  روسیه واحد در انتخابات دوما ، رای اعتماد به پوتین است - اسپوتنیک ایران
پیروزی " روسیه واحد" در انتخابات دوما ، رای اعتماد به پوتین است
مقامات فرانسه نیز از به رسمیت شناختن شرکت اهالی کریمه در انتخابات دوما خودداری کردند. آلکساندر ژیورژینی معاون نماینده رسمی وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه این را اعلام کرده و در توضیح گفت که موضع فرانسه تغییر نکرده است: پاریس مانند اتحادیه اروپا پیوستن کریمه به روسیه را غیر قانونی می داند. پیشتر وزارت امور خارجه آمریکا اعلامیه مشابهی کرده بود

گفتنی است که 18 سپتامبر اهالی کریمه برای اولین بار در انتخابات دومای روسیه سهم گرفتند. در کریمه سه حوزه رایگری و در سواستوپل یک حوزه تشکیل شدند. در این شبه جزیره 1/46 میلیون نفر واجب حق رأی بسر می برند.

سیایتشناس پاول اسویاتنکوف در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک اظهار داشت که گفته های سیاستمداران غربی کلاً با عدم قبول بازگشت کریمه به ترکیب روسیه مربوط است. اسویاتنکوف افزود:

«چون غرب پیوستن کریمه و سواستوپل به روسیه را به رسمیت نشناخته آن‌ها هنچنین اتنخابات در این واحد های اداری را قبول نمی کنند. این یک مساله دیپلماتیک است و انتخابات در آنجا حتی اگر بدون کوچک‌ترین عیب و نقص هم برگزار شود باز هم برسمیت شناخته نخواهد شد تا موقعیکه پیوستن کریمه و سواستوپل به روسیه برسمیت شناخته نشود. اما این به معنای آن نیست که کل دوما غیر قانونی شناخته شده است. اگر اوکراین اعلام کند که دومای ما غیر قانونی است به احتمال قوی غرب از این ایده استقبال نخواهد کرد».

Подсчет голосов на предварительном народном голосовании за кандидатов от партии Единая Россия - اسپوتنیک ایران
حزب «روسیه واحد» در صدر جدول انتخابات مجلس دوما
به نظر اسویاتنکوف، غرب به محکومیت معمولی نامشخص اکتفا خواهد کرد. این صاحبنظر روس گفت:

«گمان می‌کنم نه آمریکا و نه اروپا از شناسایی دومای ما صرف نظر نخواهند کرد. زیرا در این صورت آن‌ها از داشتن تماس با هیات های پارلمانی و مذاکره با آن‌ها محروم خواهند شد. از این رو به نظرم یک اعلامیه معمولی در باره محکومیت و عدم قبول انتخابات در کریمه و سواستوپل صادر خواهد شد. اصلاً اگر از دیدگاه غرب نگریسته شود معلوم می‌شود که کریمه و سواستوپل داغترین موضوع این انتخابات بود».

وی تأکید کرد که اگر کشوری انتخابات دوما را به رسمیت نشناسد این جریان هیچ ناثیری بر ما نخواهد گذاشت. اسویاتنکوف در پایان گفت:

«اصلا هیچ لزومی ندارد انتخابات از طرف جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته شود. انتخابات کار صرفاً داخلی است و بسته به آن نیست که آیا این یا آن کشور آنرا به رسمیت خواهد شناخت یا نه. ما در باره به رسمیت شناخته شدن انتخابات کنگره آمریکا و یا بوندستاگ آلمان هیچ اعلامیه هایی صادر نمی کنیم».

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала