ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کنترل شدید بر خروج احتمالی فرماندهان و عناصر اصلی داعش از موصل

© REUTERS / Dado Ruvicیک تایید دیگر بر همکاری نفتی داعش با ترکیه
یک تایید دیگر بر همکاری نفتی داعش با ترکیه - اسپوتنیک ایران
براساس گزارش های رسانه ای در عراق، گروه تروریستی داعش از وحشت فروپاشی درونی، نیروهای زبده خود موسوم به « گردان خاکستری» را در ورودی های شهر موصل مستقر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا-  منابع خبری در شمال عراق ، اعلام کرده اند که گروه تروریستی داعش نیروهای زبده خود موسوم به 'گردان خاکستری' (کتیبه الرمادیه) را در مداخل اصلی موصل مستقر کرده است تا از خروج احتمالی فرماندهان و عناصر اصلی داعش از شهر جلوگیری کند.

داعش در جریان تدابیر جدید، روند بازرسی ها در مبادی موصل را تشدید کرده و برای نظارت بر بازرسی از زبده ترین تشکیلات خود بهره گرفته است.

نیروهای موسوم به پلیس اسلامی نیز که پیش از این در مبادی موصل مستقر بودند، به ایستگاه های بازرسی در داخل شهر منتقل شدند.

یک منبع به السومریه نیوز گفته که دلیل استقرار نیروهای خاکستری داعش در مبادی موصل به علت وحشت از وقوع فروپاشی درونی این گروه تروریستی از طریق فرار فرماندهان ارشد به خارج از موصل است.

براساس این گزارش، بازرسی ها از روز پنجشنبه در موصل شدت گرفته است، به ویژه پس از آنکه سه تن از فرماندهان داعش، هفته گذشته ناپدید شدند. عملیات جست و جو برای یافتن این سه تن در جریان است.

شهر موصل مرکز استان نینوا از دهم ژوئن 2014 به دنبال یک حمله برق آسای داعش و به شکل کاملا مشکوکی که گفته می شود حاصل یک زد و بند منطقه ای بوده است، سقوط کرد و به دنبال آن، بخش های بزرگی از 5 استان عراق به تصرف داعش در آمد.

گروه تروریستی داعش در طول بیش از 27 ماه سیطره بر این مناطق جنایات ضد بشری بسیاری را مرتکب شد که فجیع ترین آنها کشتار دسته جمعی هزار و 700 دانشجوی نوجوان عراقی در پایگاه اسپایکر در شهر تکریت مرکز صلاح الدین و کشتار زندانیان شیعه، ایزدی، شبک و ترکمن و مسیحی در زندان معروف بادوش موصل است.

این گروه همچنین هزاران تن از ایزدی ها و ترکمن های شیعه و شبک ها را به صورت جمعی قتل عام کرد و هزاران تن از زنان مناطق استان نینوا بویژه زنان ایزدی را به اسارت و بردگی برد و بسیاری از آثار ارزشمند تاریخی، فرهنگی و مذهبی از جمله مقابر پیامبران الهی را در موصل نابود کرد.

این گروه هم اکنون به غیر از استان نینوا و مناطق محدودی در استان های کرکوک و صلاح الدین، تمامی متصرفات خود را در عراق از دست داده است. آخرین عملیاتی که داعش در آن شکست بزرگی متحمل شد و بسیاری از نیروهای نخبه خود را از دست داد، عملیاتی بود که طی ماه های ژوئن تا آگوست گذشته، به آزادسازی فلوجه و جزیره خالدیه منجر شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала