ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنید لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل

اسناد سرقت شده توسط اسنودن جزو اسرار سازمان های اطلاعاتی و پنتاگون بودند

© SputnikEdward Snowden
Edward Snowden - اسپوتنیک ایران
اکثریت مطلق اسناد سرقت شده توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا جزو اسرار سازمان های اطلاعاتی و وزارت دفاع آمریکا بودند و طوری که ادعا می شود با برنامه های جمع اوری اطلاعات شخصی هیچگونه ارتباطی نداشتند. این مطلب در گزارش روز پنج شنبه کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان کنگره ایالات متحده اعلام شده است.

در این گزارش گفته می شود:" اسنودن لطمه عظیمی به امنیت ملی وارد آورد" و اسناد سرقت شده توسط وی "برای دشمنان آمریکا بسیار جالب هستند".
قانونگذاران آمریکایی معتقدند اسناد سرقت شده توسط اسنودن می توانند به دست سازمان های اطلاعاتی روسیه، چین، ایران و کره شمالی بیفتند و همچنین تروریست ها از طریق اینترنت به آنها دسترسی یابند.
اسنودن کارمند فنی سابق سازمان "سیا" آمریکا که به عنوان پیمانکار برای آژانس امنیت ملی این کشور نیز کار می کرد، در ماه ژوئن سال 2013 تعدادی از اسناد سری در خصوص برنامه های سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا در زمینه جاسوسی اینترنتی را به روزنامه های "واشینگتن پست" و "گاردین" واگذار کرد که جنجال بزرگی را در سراسر جهان برانگیخت. بر اساس این اسناد آمریکایی ها نه فقط در کشور خود جاسوسی می کنند بلکه مراقب زندگی میلیون ها اروپایی از جمله نزدیک ترین متحدان ایالات متحده هستند. اسنودن پس از واگذاری این اسناد ابتدا به هنگ کنگ و سپس به مسکو پرواز کرده و در ماه اوت سال 2013 میلادی گواهینامه پناهندگی موقت یک ساله را در روسیه دریافت نمود. به دنبال آن در سال 2014 ، مدت پناهندگی این افشاگر آمریکایی در روسیه تا سه سال دیگر تمدید شد. روز 21 ژوئن امسال در آمریکا اتهاماتی درباره سرقت اموال دولتی و افشای اسناد دولتی علیه اسنودن اقامه شد. مطابق قوانین ایالات متحده مجازات این جرایم در مجموع تا 30 سال حبش و حتی اعدام است.

 

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала