محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین به 26 سپتامبر موکول شد

© AP Photo / Hasan Jamaliآمریکا خواستار آزادی رهبر مخالفان بحرین شد
آمریکا خواستار آزادی رهبر مخالفان بحرین شد - اسپوتنیک ایران
Telegram
دادگاه جنایی رژیم آل خلیفه بحرین امروز/پنج شنبه/ جلسه محاکمه آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور را بار دیگر به تاخیر انداخت و آن را به 26 سپتامبر (5 مهر ماه) سال جاری موکول کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به گزارش ایرنا-  روزنامه بحرینی «الوسط» امروز در گزارشی آورد: دادگاه جنایی رژیم آل خلیفه محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین را که قرار بود امروز (پنج شنبه) برگزار شود، به 26 سپتامبر (5 مهر ماه) سال جاری موکول کرد.قرار بود در جلسه دادگاه امروز، شیخ عیسی قاسم به همراه چند متهم بحرینی دیگر به اتهام پولشویی و جمع آوری اموال بدون مجوز محاکمه شوند.

بر اساس این گزارش، جلسه امروز دادگاه به صورت علنی و با حضور تنها یکی از متهمان برگزار شد.

این دومین بار است که رژیم آل خلیفه جلسه محاکمه شیخ عیسی قاسم را به تاخیر می اندازد.

این در حالی است که مخالفان بحرینی می گویند، دولت بحرین به بهانه جمع آوری وجوهات شرعی و خمس از مردم، قصد دارد اتهام پولشویی به شیخ عیسی قاسم بزند.

مردم بحرین همچنان به تحصن و راهپیمایی خود در اعتراض به محاکمه رهبر خود ادامه می دهند.

رژیم آل خلیفه بحرین سه ماه گذشته با هدف تشدید اقدامات سرکوبگرایانه علیه مخالفان و در اقدامی غیر انسانی، تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو کرد؛ از آن زمان بحرینی ها با برگزاری تجمع مقابل منزل وی، حمایت خود را از این رهبر دینی اعلام کردند.

روز گذشته نیز مخالفان بحرینی مقیم خارج با صدور بیانیه ای ضمن آنکه ادامه محاکمه سیاسی آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور را هدف قرار دادن وضعیت مسالمت آمیز داخلی و ثبات منطقه دانستند، از سازمان ملل خواستند با صدور دستوری الزم آور، محاکمه وی از سوی رژیم آل خلیفه متوقف شود.

 

این اقدام رژیم آل خلیفه ضمن اعتراضات مردمی در کشورهای دیگر، انتقادات نهادهای حقوق بشری بین المللی و منطقه ای را نیز در پی داشته است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала