ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چرا مسئولان تا به این اندازه به آمریکا اعتماد می‌کنند

© Fotolia / Borna_MirВид на иранский город Тегеран
Вид на иранский город Тегеран - اسپوتنیک ایران
فرمانده نیروی هوا و فضا سپاه گفت:این سطحی نگری است اگر بپذیریم شیوه آمریکایی‌ها در خصومت با ایران تغییر کرده است و متاسفانه برخی اقداماتی که در ایران انجام می‌شود به آمریکا در رسیدن به اهداف کمک می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیرعلی حاجی زاده در مراسم گرامیداشت 110 شهید محدوده پایگاه آیت الله سعیدی کاشان ضمن گرامیداشت نام و یاد شهدا، امام شهدا و اهداف برگزاری یادواره‌های شهدا اظهار داشت: تمامی عزیزان و سروران گرانقدر در این محفل نورانی با هدف تجدید عهد و پیمان با شهدا تجمع کردند. ما با شهدا پیمان بسته ایم که حافظ انقلاب و دستاوردهای آن، پشتیبان ولایت و مقام معظم رهبری باشیم و نگذاریم انقلاب به دست نا اهلان و نامحرمان بیفتد.

ارتباط با بیگانگان در بدنه مدیریتی و برخی از افراد جامعه طرفدارانی دارد

حاجی زاده در مورد عهد و پیمان با شهدا افزود: پیروی از مسیرشهدا دشوار است و باید مسیر را شناخت و از بصیرت کافی برخوردار بود. باید سختی راه و ایستادگی در این مسیر پر مشقت را پذیرفت.

وی با اشاره به انواع تفکرات در جهت حل مسائل و مشکلات کشور عنوان کرد: دو تفکر برای حل مشکلات کشور در جهت رشد و شکوفایی انقلاب اسلامی وجود داردکه باید این دو مسیر و سردمداران آن‌ها را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم دیگران را به مسیر درست هدایت کنیم.

سردار حاجی‌زاده گفت: اولین راه حل حرکت به سمت غرب و آشتی و سازش با آن‌هاست که در مسئولین، بدنه مدیریتی و برخی از افراد جامعه طرفدارانی دارد که البته بر اساس نظرسنجی ها بعد از برجام از طرفداران این تفکر به شدت کاسته شده است.

چرا مسئولان تا به این اندازه به آمریکا اعتماد می‌کنند

فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه  گفت: دومین تفکر در جهت حل مشکلات و مسائل پیش روی انقلاب ایستادگی، حرکت انقلابی و نگاه جهادی است که عمدتا امام راحل، مقام معظم رهبری، خانواده شهدا، بسیجیان و بسیاری از افراد جامعه طرفدار این تفکر هستند.

حاجی زاده ضمن اشاره به هشت سال دفاع مقدس و جنگ های عراق، لیبی، یمن و سوریه و دخالت مستقیم امریکا در این جنگ‌ها تصریح کرد:  ایران را از هر لحاظ تحریم کرده اند و یک جنگ فرهنگی علیه ایران به راه انداخته اند، با این تفاسیر آیا می‌توان به آمریکا اعتماد کرد و خیرخواه دانست. چرا مسئولان تا به این اندازه به آمریکا اعتماد می‌کنند و از منویات رهبری استفاده نمی‌کنند؟

آمریکا به دنبال نفوذ و سایر تاکتیک‌هاست‌

وی با اشاره به اهداف آمریکا گفت: هدف آمریکا از چنین اقداماتی مقابله و تضعیف نظام جمهوری اسلامی است و از آنجا که تاکتیک جنگ، تحریم و نا امن سازی پاسخی در برنداشته به دنبال نفوذ و سایر تاکتیک‌هاست‌.این سطحی نگری است اگر بپذیریم شیوه آمریکایی‌ها در خصومت با ایران تغییر کرده ‌و متاسفانه برخی اقداماتی که در ایران انجام می‌شود به آمریکا در رسیدن به اهداف کمک می‌کند.

فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه ضمن اشاره به بازگشایی سفارت انگلیس در ایران افزود: پای انگلیس به ایران باز شد و اگر نیروهای اطلاعاتی به موقع عمل نکنند و به هوش نباشند توطئه های بیشماری علیه ایران و نظام جمهوری اسلامی انجام می‌دهند.

حاجی‌زاده با اشاره به منویات و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون از روش‌ها و راهبردهایی که مقام معظم رهبری تبیین کرده‌اند نتیجه گرفته‌ایم و موفق بوده‌ایم.

جزو چند کشور برتر از لحاظ نظامی هستیم

وی ضمن اشاره به تحریم‌های تسلیحات نظامی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب، ایران اسلامی تحریم‌ نظامی شد اما با رهنمودها و تقویت روحیه خودباوری توسط مقام معظم رهبری امروز شاهد هستیم که ایران جزو چند کشور برتر از لحاظ نظامی است و آمریکایی‌ها از ایران درخواست می‌کنند که فعالیت‌های موشکی و رزمایش‌ها را متوقف کند.

فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه با اشاره به پیشرفت در حوزه‌های گوناگون عنوان کرد: در حوزه‌های سد سازی، حفر تونل و سایر پروژه های عظیم به خودکفایی رسیده‌ایم. این در حالی است که اگر در هر کدام از این زمینه‌ها به خودکفایی نرسیده بودیم ایران را تحریم می‌کردند اما به لطف خدا و همت نیروهای جهادی و دلسوز هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

جرأت دارند چند روز بدون محافظ تردد کنند ‌

حاجی‌زاده با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروهای امنیت و اطلاعات ایران گفت: اطراف ایران سراسر ناامنی است و تلاش می‌کنند که این ناامنی‌ها را به داخل کشور بکشانند که به لطف خدا موفق نبوده اند و متاسفانه برخی افراد از هزینه‌هایی که در این بخش انجام می‌شود ابراز تاسف می کنند و در این مورد از کشورهای ژاپن و آلمان یاد می‌کنند این در حالی است که این دو کشور در جنگ با آمریکا شکست خورده‌اند و قانون اساسی آن‌ها توسط همین آمریکایی‌ها نوشته شده است و حق داشتن ارتش از این دو کشور سلب شده است.

وی با انتقاد از برخی اظهارات در خصوص نیروهای مسلح کشورمان تصریح کرد: می‌گویند ‌اگر نیروی نظامی نداشتیم وضعمان خوب بود، من نمی‌دانم واقعاً می‌فهمند و این حرف‌ها را می‌زنند یا نمی‌فهمند؛ اگر جرأت دارند چند روز بدون محافظ تردد کنند بعد بگویند کشور نیروی نظامی نمی‌خواهد.

وی با ابراز تاسف از نبود خطوط قرمز در مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور افراد برای رسیدن به اهداف سیاسی خود دست به هر کاری می‌زنند و هیچ خط قرمزی برای خود قائل نیستند و افراد در تمامی موضوعات اظهار‌نظر می‌کنند که این امر دشمن     

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала