مدیرعامل شرکت توتال: در حین مذاکرات هسته‌ای پیشنهاد نفتی بکر و جذابی از ایران دریافت کردم

© Sputnik / Maksim Bogodvidپوتین افزایش تولید نفت ایران تا میزان قبل از تحریم را بحق و عادلانه دانست
پوتین افزایش تولید نفت ایران تا میزان قبل از تحریم را بحق و عادلانه دانست - اسپوتنیک ایران
Telegram
نماینده مردم شاهین شهر با بیان اینکه اطلاعات میدان نفتی آزادگان در قراردادی با شرکت توتال فرانسه به این شرکت ارائه شد گفت: مدیرعامل شرکت توتال می‌‌گوید در حین مذاکرات هسته‌ای پیشنهاد نفتی بکر و جذابی از ایران دریافت کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از فارس- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی گفت: سید مهدی حسینی رئیس کارگروه بازنگری در چارچوب قراردادهای نفتی در دانشگاه امیر کبیر عنوان کرد که در جریان مذاکرات برجام سعی ما بر این بود تا لابی نفتی را همراه با مذاکرات هسته‌ای فعال کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مدیرعامل شرکت توتال فرانسه که فساد این شرکت در پرداخت رشوه در دهه 70 در ایران برای همه محرز است همزمان با مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد که ما پیشنهادات نفتی بکر و جذابی را از ایران دریافت می‌کنیم.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین ما شاهد بودیم که در مذاکرات هسته‌ای کشور فرانسه نقش پلیس بد را در مذاکرات بازی می‌کرد سوال اینجاست که این مسئله  با دو مورد فوق چه ارتباطی می‌تواند داشته باشد.

حاجی دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: هیات دولت در مصوبه خود در تاریخ 7 شهریورماه 95 درباره قراردادهای محرمانه نفتی مقرر کرد این قراردادها باید به تصویب شورای عالی امنییت ملی برسد و این درحالی است که طبق اخبار در اختیار در فروردین سال جاری طی قراردادی که بین شرکت نفت ایران و شرکت توتال فرانسه برقرار شده اطلاعات میدان نفتی آزادگان به عنوان سومین میدان نفتی بزرگ جهان به طرف فرانسوی داده می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала