یکی از موفقیات های دولت یازدهم فروش فولاد های انبار شده در انبار های فولاد کشور است

© Fotolia / Andrey Burmakinداماد چینی برای خرید حلقه ی نامزدی، 150 کیلو سکه جمع کرد
داماد چینی  برای خرید حلقه ی نامزدی، 150 کیلو سکه جمع کرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بخش تولید با رشد اقتصادی ۴.۴ درصدی مواجه است، گفت: آرامش به بازار بورس بازگشته است. وی همچنین از کاهش واردات کالای قاچاق به ۱۵ میلیارد دلار خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا وزیر امور اقتصاد و دارایی که روز گذشته در راس هیئتی به تبریز سفر کرده امروز با نماینده ولی فقیه در تبریز دیدار کرد و در این دیدار از کاهش واردات قاچاق به کشور به ۱۵ میلیارد دلار خبر داد.
وی در این دیدار اظهار کرد: یکی از برنامه های جدی دولت جلوگیری از ورود قاچاق به کشور است که با الکترونیکی کردن موفقیت‌های زیادی حاصل شده است.
وی میزان کشفیات گمرک را ۴ برابر اعلام کرد و گفت: میزان تحویل کالاهای کشف شده قاچاق به سازمان جمع آوری وفروش املاک تملیکی ۲.۵ برابر شده است.
طیب نیا افزود: امسال دولت در هدف گذاریی خود فعال کردن ۷ هزار واحد تولیدی که در گذشته فعال بوده ولی دچار رکود شده است را دارد.
وزیر اقتصاد ادامه داد: در این راستا وزات اقتصاد مکلف به حل مشکلات این واحد های تولید از طریق ارائه تسهیلات بانکی شده‌اند که خوشبختانه تا کنون بانک‌ها به خوبی همکاری کرده اند.
طیب نیا گفت: مصمم هستیم تا پایان سال جاری تمامی این واحد ها را به چرخه تولید بازگرداینم. بانک‌ها نیز علاوه بر ارئه تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط به صورت داوطلبانه تسهیلات ارائه می‌کنند.
او درباره وضعیت شاخص های اقتصادی گفت که رشد تولید برای سال جاری ۵ درصد در نظر گرفته شده که بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران در ۳ ماهه نخست امسال تولید ۴.۴ درصد رشد داشته است که نشان دهنده پیشرفت برنامه های تنظیمی است.
عضو کابینه دولت یازدهم همچنین درباره بورس توضیح داد شرکت‌های بورس که معمولا اطلاعات خود را سه ماه سه منتشر می‌کنند بر اساس این اطلاعات تغییرات مثبتی اتفاقی افتاد که بورس در وضعیت ثبات قرار دارد.
او یکی دیگر از موفقیات های دولت یازدهم را فروش فولاد های انبار شده در انبار های فولاد کشور دانست وگفت: در بحث مسکن نیز اطلاعات موجود نیز حاکی از خروج از رکود است. او به رشد ۳۵درصدی صادرات در ۴ ماه گذشته اشاره و افزود:‌کاهش وابستگی به نفت باید همراه با توجه صادرات غیر نفتی باشد. اکنون صادرات غیر نفتی به میزان ۳ میلیارد دلار افزایش یافته که این موضوع اولین بار است که در کشور اتفاق می افتد.
اوبه سهم نفت در بودجه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۴ ۳۱ درصد منابع بودجه از طریق نفت بود که این میزان پایین ترین میزان بودجه کشور به نفت بوده است که دولت عزم دارد این میزان را کاهش بیشتری دهد. وی همچنین به موضوع واردات اشاره کرد و گفت:واردات رسمی ۷۵ میلیارد دلار بوده است که در دولت یازدهم به ۴۲ میلیارد دلار رسید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала