ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تشریح وضعیت عملیاتها در الانبار عراق از زبان فرماندهان میدانی

© AFP 2021 / Ahmad Al-RubayeИракские вооруженные силы в районе боев за Эль-Фаллуджу
Иракские вооруженные силы в районе боев за Эль-Фаллуджу - اسپوتنیک ایران
فرماندهان بسیج مردمی و عشایر عراق با اعلام اینکه در روزهای آینده بقایای داعش از جزیره خالدیه پاکسازی می‌شوند گفت: آزادی کامل جزیره خالدیه ضمن رفع خطر از مناطق فلوجه و رمادی گستره امنیت بغداد را بیش‌تر می‌کند.

خبرگزاری اسپوتنیک- بنا بر گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد، تحولات میدانی در جزیره خالدیه در شمال رمادی در استان الانبار در غرب عراق حاکی است نیروهای مشترک امنیتی، تروریست‌ها را در روستای کرطان که آخرین پایگاه داعش در جزیره خالدیه است، محاصره کردند.
در همین حال فرماندهان میدانی بر ضرورت پایان دادن به حضور تروریست‌ها در این منطقه و دور کردن آنها از مسیر سریع السیر مواصلاتی بین بغداد و امان که از خالدیه می‌گذرد، تاکید کردند علاوه بر اینکه خالدیه (در هشتاد کیلومتری بغداد) دروازه فرار تروریست‌ها به سوی موصل در استان نینوا در شمال عراق است.
«حسن عبدالهادی»، مشاور گردان‌های سید الشهدا از گروه‌های بسیج مردمی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: عملیات در خالدیه تمام شده و تنها یک سوم جزیره باقی مانده که تروریست‌ها در آنجا جمع شده‌اند و چون این منطقه به موصل راه دارد تروریست‌ها به دنبال فرار از آنجا به سمت موصل هستند.
عبدالهادی افزود: فرماندهان میدانی در جزیره خالدیه برای یکسره کردن هر چه سریع‌تر نبرد در این منطقه خواستار اعزام نیروی بیش‌تر به این منطقه شدند چون تا زمانی که به حضور تروریست‌ها در این مناطق پایان داده نشود امکان به خطر افتادن جان غیرنظامیان در جاده بین المللی و همچنین نفوذ تروریست‌ها به فلوجه، صقلاویه و الکرمه برای انتقام‌گیری از اهالی آنجا وجود دارد.
وی افزود: عملیات نظامی در جزیره خالدیه پس از دریافت اطلاعاتی محرمانه و امنیتی از فرار تروریست‌ها از فلوجه، کرمه و صقلاویه به جزیره خالدیه آغاز شد این منطقه بر سر راه بین المللی است که از بغداد به فلوجه و از آنجا به طریبیل می‌رسد این مسیری راهبردی برای عراق است که با اتصال عراق به اردن منافع اقتصادی دو کشور را تامین می‌کند.
این مسئول بسیج مردمی عراق تاکید کرد: دلیل اینکه تروریست‌ها جزیره خالدیه را به عنوان پناهگاه امن خود اختیار کردند ناهموار بودن این منطقه است به گونه‌ای که حامضیه، بوبالی مناطقی زراعی است که تروریست‌ها به هر طریقی تلاش کردند خود را در آنجا مخفی کنند.
«فالح الفهداوی»، عضو شورای عشایری مبارزه با تروریسم عراق اظهار داشت: تنها بخش کوچکی از بوبالی در دست سرکرده‌های داعش است اما نیروهای امنیتی با محاصره آنجا منتظر دستور یکسره کردن عملیاتی هستند که از سه هفته پیش تاکنون در جزیره خالدیه آغاز شده است.

وی افزود: امیدواریم با پایان قریب الوقوع عملیات در جزیره خالدیه به سوی جزیره الرمادی حرکت کنیم و در عین حال خانواده‌های آواره را به مناطق پاکسازی شده بازگردانیم بخصوص که آنها در گرمای تابستان در وضعیت مناسب معیشتی نبوده و باید هر چه سریع‌تر به خانه و کاشانه خود بازگردند.
شیخ «جمال العیساوی»، عضو شورای عشایری مبارزه با تروریسم در بغداد با تاکید بر پایان حضور تروریست‌ها در مناطق خالدیه طی روزهای آتی اظهار داشت: کاهلی در یکسره کردن نبرد می‌تواند ماموریت نیروهای امنیتی را پیچیده کند.
وی ماموریت نیروهای عشایر را حفظ مناطق آزاد شده از چنگ داعش خواند و گفت: ما خواهان تسلیح بیش‌تر رزمندگان عشایر و حمایت از مشارکت فرزندان الانبار هستیم تا آنها با پذیرش مسئولیت تامین امنیت این استان مانع بازگشت تروریست‌ها شوند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала