قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از ممنوع بودن اعزام دانشجو به بلاروس خبر داد

© Sputnik / Egor Eremov / ورود به گالری تصاویرПразднование Дня Независимости в Минске
Празднование Дня Независимости в Минске - اسپوتنیک ایران
Telegram
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت گفت: کسانی که از 11 مرداد ماه سال جاری برای شروع دوره پیش‌دانشگاهی و همچنین تحصیل در دانشگاه به کشور بلاروس اعزام شوند، وزارت بهداشت هیچ تضمینی برای ارزشیابی مدارک آنها نخواهد داشت.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از ایسنا، با اعلام این مطلب اظهار کرد: طی یک سال گذشته تعداد بسیاری از دانشجویان کشورمان برای شروع دوره پیش‌دانشگاهی و همچنین ادامه تحصیل به کشور بلاروس رفتند اما امکان ورود آنها به دانشگاه‌های این کشور وجود ندارد و در حال حاضر تعداد بسیاری از این دانشجویان بلاتکلیف هستند و خانواده‌های آنها نیز با مراجعه به سفارت ایران و وزارت بهداشت نگران آینده فرزندان خود هستند.
وی در ادامه تصریح کرد: براساس قانون کشور بلاروس، کسانی که بخواهند وارد دانشگاه این کشور شوند باید یک سال دوره پیش دانشگاهی را بگذرانند. بسیاری از دانشجویانی که طی یک سال گذشته به این کشور رفته‌اند با وجود اینکه دوره پیش دانشگاهی را گذرانده‌اند اما امکان ورود به دانشگاه را نداشته‌اند.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی، داروسازی و… در دانشگاه بلاروس 200 نفر است. در حال حاضر حدود 500 ایرانی که دوره پیش‌دانشگاهی خود را به اتمام رسانده‌ و منتظر ورود به دانشگاه هستند بلاتکلیفند.
اکبری تاکید کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده افرادی که از 11 مرداد ماه سال جاری برای شروع پیش‌دانشگاهی و همچنین ورود به دانشگاه به کشور بلاروس اعزام شوند، وزارت بهداشت هیچ تضمینی برای ارزیابی مدارک آنها اتخاذ نمی‌کند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: کسانی که تاکنون در کشور بلاروس تحصیل کرده‌اند و یا اینکه دوره پیش دانشگاهی را گذرانده‌اند شامل این تصمیم جدید وزارت بهداشت نخواهند شد. در واقع کسانی که پیش‌دانشگاهی خود را گذارنده‌ و نتوانسته‌اند وارد دانشگاه شوند نگران این موضوع نباشند.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت در پایان گفت: در حال حاضر 1000 موسسه برای اعزام دانشجو به خارج از کشور فعالیت می‌کنند بنابراین تاکید می‌کنیم موسساتی که از قانون جدید وزارت بهداشت تخلف کنند مطابق قانون تخلفات با آنان برخورد خواهد شد.

 

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала