پیام تسلیت پوتین در رابطه با حادثه نیس فرانسه

© Sputnik / Sergey GuneevПрезидент России Владимир Путин
Президент России Владимир Путин - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گزارش سرویس مطبوعاتی کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با ابراز تسلیت به فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه در ارتباط با کشتار بی رحمانه اخیر شهروندان فرانسه و دیگر کشورها در شهر نیس، اعلام کرد که این یک جنایت غیر انسانی با موضوعی فاجعه بار و تکان دهنده است.

سرویس مطبوعاتی کرملین با انتشار قسمتی از نامه تسلیت می نویسد:
"کشتار بی رحمانه ی مردم در روز ملی فرانسه ، شرم آور و میزان خشونت آن نیز تکان دهنده است. این برای چندمین بار است که تروریست ها نشان داده اند که درکی از مفهوم انسانیت ندارند. قربانیان این حوادث را تنها مردم بی گناه تشکیل می دهند. در حادثه دیشب نیز شمار بالایی از قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دادند."

آمبولانس و پلیس در محل عمل تروریستی در شهر نیس فرانسه - اسپوتنیک ایران
عمل تروریستی در نیس فرانسه

به نوشته ای این سرویس، ولادیمیر پوتین تاکید کرد که برای پیروزی بر این "شرارت بزرگ" نیاز به اتحاد تمام بشریت متمدن است. بدین ترتیب که باید به صورت مداوم به مبارزه با تمامی اشکال و مظاهر تروریسم پرداخت.
علاوه بر این، رئیس جمهور روسیه به خانواده و نزدیکان قربانیان این حادثه تسلیت گفت و برای زخمیان حادثه نیز بهبود هر چه سریعتر آرزو کرد.

بر اساس اخبار دریافتی، اواخر پنجشبنه شب مصادف با 14 ژوئیه، مردم برای مشاهده ی جشن آتش بازی و پرتاب فشفشه به افتخار روز ملی فرانسه در مسیر کنار پلاژ شهر نیس جمع شده بودند که ناگهان یک خوردو سنگین مردم بی گناه را زیر گرفت. شاهدان عینی ماجرا می گویند که این کامیون حدودا 2 کیلومتر در این مسیر با سرعت بالا و حرکات زیگ زاگی، مردم را زیر چرخ های خود له کرد. گذشته از این، راننده ی کامیون به سمت مردم تیراندازی نیز می کرد. سرانجام این حادثه با تیراندازی پلیس به راننده و کشتن او پایان یافت. بر اساس آخرین اخبار دریافتی، شمار قربانیان این حادثه نزدیک به 85 نفر اعلام شده است. 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала