کسب مقام چهارمی دانش آموز ایرانی در مسابقات جهانی Brain Bee

Telegram
دانش‌آموز ایرانی در مسابقه دانش‌آموزی World Competition of Brain Bee 2016 به مقام چهارم دست یافت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، شایان باقری، دانش‌آموز دوره اول متوسطه دبیرستان میرزاکوچک‌خان رشت که به عنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی دانش‌آموزی علوم اعصاب Brain Bee شرکت کرده بود، مقام چهارم این دوره را کسب کرد. این مسابقه دهم تا چهاردهم تیرماه با حضور نمایندگان ۲۶ کشور برگزار شد و نماینده ایران بالاتر از کشورهای امریکا، انگلیس و ژاپن به مقام چهارم رسید.

مسابقات جهانی Brain Bee هر ساله در زمینه علوم اعصاب و در پنج حیطه نوروآناتومی، نوروهستولوژی، تشخیص بالینی، آزمون کتبی و مرحله شفاهی ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه برگزارمی‌شود.

امسال برای دومین سال متوالی با همکاری کمیته دانش آموزی انجمن علوم اعصاب ایران و ستاد علوم و فناوری‌های شناختی ایران توانست نماینده‌ خود را برای شرکت در این مسابقات اعزام کند. برای انتخاب فرد اعزامی، دو مرحله آزمون به زبان‌های فارسی و انگلیسی در کشور برگزار شد و شایان باقری، دانش‌آموز سال اول متوسطه با کسب مقام اول در هر دو مرحله برای شرکت در مسابقات به عنوان نماینده ایران در سال ۲۰۱۶ به کشور دانمارک اعزام شد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده برای مسابقات سال آینده در کشور امریکا، مرحله اول مسابقات کشوری در اواخر مهر ماه امسال و مرحله دوم در اواخر فروردین ماه سال آینده با حضور نمایندگان استان‌های کشور برگزار می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، مسابقات Brain Bee هر سال با هدف آشنایی دانش‌آموزان مقطع دبیرستان با علوم اعصاب در سطح جهان برگزار می‌شود، به این نحو که در این مسابقه که نمایندگان 30 کشور در آن حضور دارند، در نهایت یک نفر به عنوان برگزیده انتخاب می‌شود.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала