تکذیب شایعه فرار و زنده‌گیری "شیر" در پارک پردیسان

Telegram
مسوول کلینیک حیات وحش پارک پردیسان با تکذیب شایعات فرار شیر از این پارک گفت: پارک پردیسان اصلا شیر ندارد.

به گزارش سرویس محیط زیست خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و بنابر اعلام سایت خبری محیط زیست، افزود: چند سالی هست که پارک پردیسان شیر ندارد.

وی تاکید کرد: حفاظت از حیات وحش پارک پردیسان به طور کامل انجام می‌شود و شهروندان نگران فرار حیوانات از این پارک نباشند.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران نیز با تکذیب خبر فرار شیر از پارک پردیسان و زنده‌گیری آن در بوستان نهج البلاغه در تشریح موضوع گفت: شامگاه چهارشنبه یک مادر و دختر با مراجعه به نگهبان پارک نهج البلاغه مدعی شدند در ورودی پارک شیر ماده‌ای را مشاهده کرده‌اند که در میان درخت‌ها مخفی شده است. با اعلام موضوع به سازمان آتش نشانی با توجه به حساسیت این امر بلافاصله سه اکیپ آتش‌نشانی برای بررسی به بوستان نهج البلاغه اعزام شدند.

وی افزود: اکیپ‌های آتش‌نشانی تمامی پارک و ارتفاعات منتهی به بوستان را بررسی و حتی پارک پردیسان را هم یک بار جستجو کردند اما هیچ اثری از شیر فراری نبود.

ملکی افزود: آتش‌نشانان تا ساعت 3:30 بامداد به جستجو در اتوبان‌ها و ارتفاعات و بوستان‌های غرب تهران پرداختند اما هیچ اثری از این شیر وجود نداشت. از سوی دیگر مسئولان پارک پردیسان پس از مراجعه آتش‌نشانان نگهداری شیر در این پارک را تکذیب کردند.

وی تاکید کرد: به جز آن مادر و دختر فرد دیگری این حیوان را در بوستان نهج البلاغه ندیده است و با وجود سگ‌های ولگرد بزرگ جثه در آن حوالی، احتمال دارد آنها یک سگ را با شیر اشتباه گرفته باشند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران در پایان گفت: هرگونه فرار حیوان از جمله شیر از باغ وحش و سایر اماکن نگهداری تهران و زنده گیری آن توسط آتش‌نشانی را تکذیب می‌کنم.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала