جایزه سگ نظامی

© AP Photo / Frank Augsteinاعطای مدال دیکین به « لوکا» سگ نظامی
اعطای مدال دیکین به « لوکا» سگ نظامی - اسپوتنیک ایران
Telegram
مراسم اعطای مدال در لندن برگزار شد.

مدال «  ماریا دیکین» —  عالی ترین مدال نظامی  بریتانیا برای جانوران — به سگی از نژاد « آوچارکای» آلمانی به نام  « لوکا» اعطا شد که پاهای جلویی خود را در  زمان انجام وظیفه در  افغانستان و عراق  از  دست داد. این خبر در سایت  سازمان خیریه  کمک به جانوران « PDSA» منتشر شد.

مراسم اعطای مدال در لندن برگزار شد. لوکای 12 ساله  که همراه صاحبش گروهبان  کریس اولینگهم،  در آمریکا زندگی می کند  برای دریافت مدال به لندن پرواز کرد.

سگ آوچارکا 6 سال در  نیروی دریایی آمریکا خدمت کرد و به  جستجوی مین مشغول بود.  در سال 2012 در افغانستان با بمب  دست ساز برخورد کرد و پاهای جلویی خود  را از دست داد. پس از این حادثه سگ بازنشسته شد. لوکا و صاحبش در کالیفرنیا زندگی می کنند.

 لوکا 67-مین جانوری است که این مدال را دریافت کرد. این مدال در سال 1943 میلادی به ابتکار  ماریا دیکین، بنیان گذار سازمان خیریه PDSA تأسیس شد. این مدال از برنز درست شده است و روی آن نوشته شده « به خاطر شجاعت»  و « ماهم خدمت می کنیم». شهردار لندن این مدال را اعطا کرد.  در سالهای مختلف این مدال  به سگ ها، گربه ها  و  اسب ها و کبوترهای گوناگونی اعطا شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала