تمام اورانیوم غنی شده مقرر از ایران خارج شده است

© AP Photo / Vahid Salemiچهارگزینه حل مساله ذخایر اورانیوم کم غنای ایران در مذاکرات وین
چهارگزینه حل مساله ذخایر اورانیوم کم غنای ایران در مذاکرات وین - اسپوتنیک ایران
طرف روسی در خروج اورانیوم غنی شده مقرر در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای حل و فصل مسئله هسته ای تهران ، مصوبه 14 ژوئن سال 2015 در وین به ایران مساعدت کرد.

به گزارش وزارت امور خارجه روسیه، روز 28 دسامبررویداد پرمعنایی در چارچوب تدارکات برای اجرای عملی برجام رخ داد و"با مساعدت روسیه تمام اورانیوم غنی شده مقرر در برجام از ایران خارج شد".
در تفسیر وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان می شود به این ترتیب مهم ترین و دشوار ترین شرط در برجام اجرا شد و به این ترتیب روند اجرای برجام به پایان خود نزدیک می شود. این نتیجه کار شدید و پرزحمت از طریق شرکت دولتی "روس اتم" روسیه و سازمان انرژی اتمی ایران است.
در پایان در تفسیر وزارت امور خارجه روسیه گفته می شود:" بقیه شرکت کنندگان در روند را به جدیت شایسته و رویکرد سازنده برای آغاز هر چه رودتر اجرای عملی برجام فرا می خوانیم".
برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای حل و فصل مسئله هسته ای تهران روز 18 اکتبر امسال اعتبار پیدا کرد.
تهران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی (روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) روز 14 ژوئیه سال 2015 در وین به توافق تاریخی درباره حل و فصل مساله هسته ای چندین ساله ایران رسیده و مذاکرات بسیار بغرنج آنها به تصویب برنامه جامع اقدامات مشترک (برجام) منجر گردید که اجرای آن باعث لغو کامل تحریم های اقتصادی و مالی شورای امنیت سازمان ملل ، آمریکا و اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی خواهد شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала