دانش‌آموزان مبتلا به بیماری اوتیسم افزایش یافته اند

© Fotolia / Andreas Schindlدانش‌آموزان مبتلا به بیماری اوتیسم افزایش یافته اند
دانش‌آموزان مبتلا به بیماری اوتیسم افزایش یافته اند - اسپوتنیک ایران
Telegram
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به اینکه تعداد دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم روبه افزایش است، گفت: تامین فضا و امکانات آموزشی برای این دانش‌آموزان یکی از دغدغه‌های جدی ما است.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از تسنیم، وجیه‌الله پرویزی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران امروز در همایش روز جهانی معلولین و تقدیر از دانش‌آموزان معلول اظهار داشت: هم‌اکنون سرویس دانش‌آموزان از "در" خانه تا مدرسه رایگان است.
وی افزود: به یاد دارم زمانی یکی از اولیا به بنده عنوان کرد که پس از نماز جماعت در مسجد به هیئت امنا مراجعه کردم و از آنها خواستم تا برای پرداخت هزینه سرویس فرزند معلولم به من کمک کنند اما امروز با همراهی شهرداری تهران سرویس دانش‌آموزان استثنایی رایگان است.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران گفت: در بحث ارائه خدمات درمانی به دانش‌آموزان استثنایی نیز پیگیری‌های خوبی صورت گرفته است و دستورالعمل مربوطه صادر و طی هفته‌های آینده به مدارس ابلاغ خواهد شد که براین اساس داروهای مستمر، خرید تجهیزات و سمعک دانش‌آموزان استثنایی رایگان می‌شود.
پرویزی با اشاره به اینکه در شهر تهران 6 هزار دانش‌آموز در 7 گروه آسیب‌دیده بینایی، شنوایی، کم‌توان جسمی، ذهنی، حرکتی، چند معلولیتی و اختلالات یادگیری در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند، عنوان کرد: تعداد دانش‌آموزان مبتلا به اوتیسم روبه افزایش است. کلاس‌های درس دانش‌آموزان اوتیسم نیز باید 3 یا 4 دانش‌آموز تشکیل شود و هم‌اکنون نسبت به تامین فضا و امکانات آموزشی آنها دغدغه داریم.
وی خاطرنشان کرد: تعداد دانش‌آموزان مرزی در مدارس عادی رو به‌ افزایش است و شناسایی آنها نیز دشوار است. هم‌اکنون با کمک از 4 مرکز مشاوره و مراکز ویژه اختلالات یادگیری تلاش می‌کنیم تا دانش‌آموزان مرزی را حمایت کنیم.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала