ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

لاوروف: مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون سوریه تا یکم ژانویه برگزار می شود

© Sputnik / Ramil Sitdikovلاوروف: مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون سوریه تا یکم ژانویه برگزار می شود
لاوروف: مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون سوریه تا یکم ژانویه برگزار می شود - اسپوتنیک ایران
سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد شرکت کنندگان در نشست وین برای حل بحران سوریه به توافق رسیدند تا مذاکرات میان دولت و اپوزیسیون این کشور تا یکم ژانویه برگزار شود.

وی گفت: "ما امروز در باره اقدامات مشخصی که در این زمینه لازم باشد، به توافق رسیده ایم و از جمله از استفان دی میستورا و همتایانش در سازمان ملل متحد درخواست کرده ایم که نشست مشترک هیئت های دولت و اپوزیسیون سوریه را هر چه زودتر و حد اکثر تا یکم ژانویه تشکیل دهند".
به گفته لاوروف، دولت سوریه هم اکنون ترکیب اعضای هیئت خود در این نشست را تهیه و در اختیار دی میستورا قرار داده است و حالا مهم آن است که فرستاده ویژه به اپوزسیون سوریه هم در انجام این کار کمک کند.

روز شنبه نشست نوبتی چند جانبه در باره مسئله سوریه در وین برگزار شد. این نشست با شرکت نمایندگان روسیه، آمریکا، فرانسه، بریتانیا، آلمان، عربستان سعودی، ترکیه، ایران و بعضی دیگر از کشورهای منطقه و همچنین نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی صورت گرفت.
به گزارش خبرگزاری "ریا نووستی" به نقل از منابع دیپلماتیک، قرار است نشست بعدی در باره سوریه در سطح وزیران امور خارجه اواسط دسامبر برگزار شود.

 

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала