شخصیت مخالف: قانون اساسی سوریه باید امکان تشکیل خودمختاری ها را در نظربگیرد

© Sputnik / Alexandr Natruskin / ورود به گالری تصاویرشخصیت مخالف: قانون اساسی سوریه باید امکان تشکیل خودمختاری ها را در نظربگیرد
شخصیت مخالف: قانون اساسی سوریه باید امکان تشکیل خودمختاری ها را در نظربگیرد - اسپوتنیک ایران
Telegram
قدری جمیل، یکی از رهبران جبهه مردمی برای تغییر و آزادی سوریه (از جمله مخالفان معتدل رژیم فعلی در این کشور) معتقد است قانون اساسی سوریه باید مطابق با نیازهای زمان تغییر کرده و از جمله امکان تشکیل خودمختاری ها را در نظربگیرد.

قدری جمیل در یک کنفرانس مطبوعاتی در خبرگزاری "روسیا سگودنیا" (روسیه امروز) ضمن اعلام این مطلب افزود:" آنچه به خود مختاری برخی از مناطق مربوط می شود اینست که در حال حاضر هیچکدام از نمایندگان این مناطق خواستار خودمختاری کامل از حکومت نیست. لازم است این تجربه بررسی و جمع بندی شود و قانون اساسی جدید باید این تجربه را در نظر بگیرد".
قانون اساسی فعلی سوریه درنتیجه یک همه پرسی در فوریه سال 2012 به تصویب رسید.
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت کنترل خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала