آغاز عقب نشینی داعش در سوریه - ویدئو

© Sputnik / Alexander Vilfآغاز عقب نشینی داعش در سوریه
آغاز عقب نشینی داعش در سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرتیپ ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) در زیر ضربات نیروی هوایی روسیه و ارتش سوریه عقب نشینی خود در سوریه را آغاز کرده اند.

حملات هوایی روسیه به مواضع شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش) - اسپوتنیک ایران
حملات هوایی روسیه به مواضع شبه نظامیان عضو گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی (داعش)
سرتیپ کوناشنکوف روز پنج شنبه ضمن اعلام این مطلب به خبرنگاران خاطرنشان کرد: "شبه نظامیان عقب نشینی کرده و تلاش می کنند مواضع جدیدی را برای خود در نواحی دیگر ایجاد نموده و سیستم لوژستیکی فعلی برای تامین مهمات ، تسلیحات و وسایل مادی را تغییر دهند".
به گفته ژنرال روسی، وسایل شناسایی روسیه این تغییرات را به ثبت رسانده و اطلاعات دریافتی از وسایل روسیه و همچنین از مرکز اطلاعاتی در بغداد مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند.
سرتیپ کوناشنکوف افزود:"ما برای بررسی و تدقیق این اطلاعات، پروازهای شناسایی هواپیما و پهپاد های خود را افزایش می دهیم".
 روسیه از روز 30 سپتامبر بمباران دقیق مواضع داعش در سوریه را آغاز کرد. در این عملیات از جنگنده های سوخوـ 25 و بمب افکن های سوخوـ 24 ام و سوخوـ34 و جنگنده های سوخوـ30 اس ام استفاده می شود.
طبق آخرین اطلاعات نیروی هوایی روسیه از زمان آغاز عملیات به صدها موضع و تاسیسات متعلق به تروریست ها از جمله مقرهای فرماندهی، اردوگاه های آموزشی و انبار های مهمات آنها ضربه وارد کرده است. علاوه بر این ناو های روسیه دردریای خزر 26 موشک به سوی مواضع داعش شلیک کرده اند که دقت این شلیک تا 5 متر بوده است.
آمریکا با وجود مخالفتش با  داعش در حرف ، رفتارش شبیه شعبده بازان است - اسپوتنیک ایران
آمریکا با وجود مخالفتش با داعش در حرف، رفتارش شبیه شعبده بازان است
 اهداف بر اساس داده های سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه از جمله از طریق شناسایی هوایی انتخاب می شوند. ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه تائید کرد که حملات هوایی فقط علیه گروه های مسلح تروریستی صورت می گیرد و هدف آنها معارضان یا افراد غیر نظامی نیست. به گفته آقای حداد، ارتش سوریه درباره مختصات محل های استقرار تروریست ها، اطلاعات دقیق در اختیار دارد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала