شمخانی: تجاوز به یمن مصداق جنایت جنگی است

© Sputnik / Stringerشمخانی: تجاوز به یمن مصداق جنایت جنگی است
شمخانی: تجاوز به یمن مصداق جنایت جنگی است - اسپوتنیک ایران
Telegram
به گزارش تابناک، دبیر شورای عالی امنیت ملی در دیدار با هیات شورای عالی انقلاب یمن، حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از مقاومت مردم یمن در برابر تجاوز خارجی را، تکلیف شرعی، انسانی و اخلاقی عنوان کرد

علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز با هیات شورای عالی انقلاب یمن دیدار و گفتگو کرد.
علی شمخانی در این دیدار با اشاره به جنایتهای بی سابقه عربستان سعودی در جریان تجاوز به یمن اظهار داشت: هدف قرار دادن مناطق مسکونی، بیمارستان ها و مراکز خدماتی و کشتار زنان و کودکان بی گناه در کنار محاصره غیر انسانی مردم یمن مصداق بارز جنایت جنگی بوده و باید مورداعتراض همه وجدان های بیدار و سازمان های بین المللی قرار گیرد.
وی با انتقاد شدید از رسانه های وابسته به نظام سلطه که با عدم انعکاس جنایتهای بی سابقه عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن همه اصول و هنجارهای حرفه ای ، اخلاقی و انسانی را در اطلاع رسانی بی طرفانه زیر پا گذاشته اند، افزود: استفاده دولت سعودی از سلاح های حاوی گازهای سمی و بیماری زا در حملات هوایی و موشکی به مناطق مسکونی با هدف نسل کشی و از میان بردن مقاومت مشروع ملت سلحشور یمن است.
شمخانی با اشاره به شکست مفتضحانه صدام حسین درتجاوز به جمهوری اسلامی ، فرجام ذلت بار بعثی های متجاوز را شایسته عبرت آموزی کشورهایی که به دنبال تحمیل اراده خود از لوله سلاح هستند عنوان کرد و اظهار داشت: مقاومت و پایمردی کم نظیر مردم مظلوم یمن سرنوشت آینده منطقه و امنیت آن را رقم خواهد زد.

شمخانی حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی از مقاومت مردم یمن در برابر تجاوز خارجی را تکلیف شرعی، انسانی و اخلاقی عنوان کرد و اظهار داشت: ایمان الهی ، استقلال طلبی و تقویت اشتراکات سیاسی میان گروه های مختلف و قبایل، به عنوان عوامل اصلی پیروزی مردم یمن در قبال تجاوز خارجی باید بیش از پیش مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.
سرپرست هیئت یمنی نیز در این ملاقات با ارائه گزارشی از آخرین تحولات سیاسی و میدانی در یمن ضمن قدردانی از حمایت مستمر جمهوری اسلامی از مردم یمن از سکوت مجامع بین المللی در قبال جنایات دولت عربستان سعودی در یمن انتقاد کرد و اظهار داشت: تا زمانی که حتی یک یمنی امکان به دست گیری سلاح داشته باشد مقاومت در برابر تجاوز ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اراده رهبران انقلاب یمن برای پایان دادن به بحران موجود از طریق گفتگوی یمنی ـ یمنی از کشورهایی که قصد کمک به مردم یمن را دارند خواست ظرفیت های خود را برای پایان خونریزی و کشتار مردم بی گناه و جایگزین شدن مسیر های سیاسی به کار گیرند.
نمایندگان شورای عالی انقلاب یمن نیز در این دیدار در سخنان جداگانه ای با قدردانی از حمایت موثر جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن بر عزم و اراده خلل ناپذیر یمن در برابر مقابله با تجاوز خارجی تاکید کردند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала