تکذیب حرکت ناو هواپیمابر چینی به سوی سواحل سوریه

© AFP 2022 / Andreas Solaroتکذیب حرکت ناو هواپیمابر چینی به سوی سواحل سوریه
تکذیب حرکت ناو هواپیمابر چینی به سوی سواحل سوریه - اسپوتنیک ایران
Telegram
یک کارشناس نظامی چینی گزارش های منتشره در رسانه های گروهی درباره اعزام ناو هواپیمابر چین به دریای مدیترانه را تکذیب کرد.

ژانگ جونشه (Zhang Junshe)، کارشناس نظامی چینی اعلام کرد خبر نشریه اینترنتی لبنانی Al-Masdar Al-Arabi درباره اعزام ناو هواپیمابر چینی به سوی سواحل سوریه با واقعیت مطابقت ندارد.

کارشناس نظامی چینی ضمن تکذیب این خبر گفت:" موضع چین حمایت از انتخاب آزادانه ملت سوریه و عدم مساعدت به دخالت نظامی در امور سوریه یا تغییر قهری حکومت این کشور است و به این دلیل نمی تواند برای دخالت در امور داخلی سوریه به آنجا ناو هواپیما بر اعزام کند".
درگیری های مسلحانه در کشور سوریه از ماه مارس سال 2011 تا به امروز ادامه دارد. بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ملل متحد، این درگیری ها تاکنون بیش از 200 هزار نفر کشته بر جای گذاشته است. نیروهای ارتش این کشور با شبه نظامیان مسلحی از گروه های گوناگون مبارزه می کند. مهم ترین و بزرگترین این گروه ها، گروه تروریستی دولت اسلامی یا همان داعش است. اکنون داعش بخش وسیعی از کشورهای سوریه و عراق را تحت اختیار خود قرار داده و یکی از بزرگترین معضل های بین المللی به شمار می آید.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала