آرزوی آمریکایی ها برای دیدن ریاست جمهوری کلینت ایستوود یا جرج کلونی

© AP Photo / Giuseppe Aresu, Fileآرزوی آمریکایی ها برای دیدن ریاست جمهوری کلینت ایستوود یا جرج کلونی
آرزوی آمریکایی ها برای دیدن ریاست جمهوری کلینت ایستوود یا جرج کلونی - اسپوتنیک ایران
Telegram
ساکنین آمریکا ترجیح می دهند که ستاره ی هالیوودی را در راس کاخ سفید ببینند.

هنرپیشه های آمریکایی مدت های مدیدی است که رئیس جمهور آمریکا نشده اند. تنها یک بار طی کل تاریخ نماینده ی هالیوود این پست را اشغال کرد یعنی رونالد ریگان که کشور را از سال های 1981 تا 1989 رهبری می کرد. آرنولد شوارتزنگر نیز این آرزو را در سر می پروراند ، از آنجا که او اتریشی است برایش راه رسیدن به این مقام بسته است و در نتیجه او موفق شد که فقط فرماندار کالیفرنیا شود.
بر اساس نتایج همه پرسی که به افراد پیشنها داده شده دو نامزد را انتخاب کنند ، هنرپیشه یا سیاستمدار ، مشخص شد که در رقابت ریاست جمهوری برای رسیدن به بالاترین مقام دولتی از حزب جمهوری خواه کلینت ایستوود شانس بیشتری نسبت به دونالد ترامپ دارد. هنرپیشه ی مشهور و کارگردان هالیوود 72 درصد از آراء را به خود اختصاص داد. ضمن آنکه این مسئله آنقدر ها هم تعجب آور نیست از آنجا که ایستوود در عمل نشان داده است که توانایی رهبری و مدیریت را دارد، او دو سال شهردار شهر کوچک کارمل کالیفرنیا بود.
سایر هنرپیشه های هالیوودی نیز اعتماد و اطمینان آمریکایی ها را جلب می کنند. بر اساس نتایج همه پرسی ها هنرپیشه جرج کلونی جایگاه بالاتری نسبت به جب بوش دارد او 57 درصد آراء را از آن خود کرد، هنرپیشه بن افلک از تد کروس با 59 درصد پیشی گرفت و مجری مشهور جیمی فلون بالاتر از رند پل با 55 درصد آراء قرار گرفت.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала