برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و روسیه در مهرماه سال جاری

© Sputnik / ورود به گالری تصاویرسفیر جمهوری اسلامی ایران
سفیر جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
به منظور بررسی آخرین وضعیت همکاری دو جانبه میان ایران و فدراسیون روسیه در حوزه های مختلف دکتر مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روز جمعع هفته گذشته با الکساندر نواک وزیر انرژی فدراسیون روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور دیدار نمود.

در این ملاقات طرفین با اشاره به اهمیت توسعه مناسبات دوجانبه ، به ضرورت اجرایی نمودن توافقات فی مابین تاکید و بر برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مذکور در مهرماه سالجاری موافقت نمودند.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار همچنین بر ضرورت انجام توافقات حاصله ، به ویژه پروژه های نفتی تعریف شده بین دو کشور تاکید و خواستار حضور جدی شرکتهای روسی در بازار تجاری ایران و انجام پروژه های مربوطه با تامین مالی بانک های روسی که توافقاتی نیز در این زمینه حاصل گردیده است ، شد.
بررسی نتایج حاصل از توافق هسته ای اخیر جمهوری اسلامی ایران با غرب و شرایط حضور شرکتهای روس در بازار رقابتی ایران از دیگر محورهای مورد بحث سفیر ایران در مسکو با وزیر انرژی روسیه بود. دراین ملاقات طرفین ضمن تاکید مجدد بر اهمیت روابط فی مابین برای هر دوکشور ، یافتن زمینه های جدید همکاری را در شرایط نوین ضروری دانستند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала