ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ادیسه فضایی – 2022: اروپا برای جستجوی علایم زندگی در ژوپیتر می شوند

© NASA/ JPL-Caltechادیسه فضایی – 2022: اروپا برای جستجوی علایم زندگی در ژوپیتر می شوند
ادیسه فضایی – 2022: اروپا برای جستجوی علایم زندگی در ژوپیتر می شوند - اسپوتنیک ایران
در آینده نزدیک شرکت Airbus Defence and Space اماده ساخت دستگاه فضایی JUICE می شود. این دستگاه می تواند نشان دهد که در ژوپیتر علایم حیاتی وجود دارد یا خیر.

به گفته روزنامه ایندیپندنت، دستگاه را در سال 2022 به ژوپیتر می فرستند و سال 2030 به این سیاره می رسد. قرار است تحقیقاتی روی سیستم ژوپیتر انجام شود و قمرهای آن را بررسی کنند.
این دستگاه امکان وجد زندگی در اجرام آسمانی را بررسی می کند. نماینده رسمی این شرکت می گوید: « JUICE در مدت سه سال و نیم به دور سیاره می چرخ و تمام ابعاد آن را بررسی می کند. این دستگاه همچنین قمرها را مورد مطالعه دقیق قرار می دهد. سه قمر ای سیاره از نظر ابعاد نسبت به سیاره تقریبا برابر هستند و سطح آنها بیشتر از مایع پوشیده شده است. این قمرها باید به سوالاتی که در ذهن دانشمندان در خصوص وجود حیات شکل گرفته پاسخ بدهند.
شرکت ایرباس دیفنس توسط کارفرمای پروژه برای ساخت این دستگاه انتخاب شده است. به گفته روزنامه مذکور مبلغ قرارداد در حدود 350،8 میلیارد دلار است. گفتنی است که کار اصلی در بخش ایرباس در تولوز انجام شده، اما ساخت JUICE با شرکت دیگر تیم های تحقیقاتی از 15 کشور اروپا و امریکا بوده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала