حذف جمله مهمی در مصاحبه بی بی سی با رئیس جمهور برکنار شده اوکراین

© BBCحذف جمله مهمی در مصاحبه بی بی سی با رئیس جمهور برکنار شده اوکراین
حذف جمله مهمی در مصاحبه بی بی سی با رئیس جمهور برکنار شده اوکراین - اسپوتنیک ایران
Telegram
شبکه بی بی سی هنگام انتشار مصاحبه خود با ویکتور یانوکوویچ، رئیس جمهوری برکنار شده اوکراین، سخنان وی در اینباره را که 96 درصد ساکنان کریمه در جریان همه پرسی به خروج این شبه جزیره از ترکیب اوکراین رای دادند، حذف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ویکتور یانوکوویچ برای نخستین بار پس از کودتا در اوکراین در مصاحبه با یک رسانه غربی شرکت کرد. وی در گفتگو با گابریل ریتهائوس، خبرنگار بی بی سی دیدگاه های خود درباره حوادث رخ داده در کییف ، پیوستن کریمه به روسیه و اوضاع در دنباس را در میان گذاشت. ویکتور یانوکوویچ همچنین به خاطر نجات جان خود از ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه سپاسگزاری کرد.
رئیس جمهور برکنار شده اوکراین آمریکا و اتحادیه اروپا را به وادار کردن کییف به مذاکرات مستقیم با رهبران جمهوری های خود خوانده دونتسک و لوهانسک و اجرای توافقنامه های مینسک فرا خواند.
مقامات اوکراین از ماه آوریل سال گذشته عملیات قهری در منطقه دنباس در شرق این کشور برای سرکوب ناراضیان از تغییر حکومت در کییف به شکل کودتا را آغاز کرده اند که طبق آخرین آمار سازمان ملل در جریان آن بیش از 6 هزار نفر کشته شده اند.
مردم دنباس (متشکل از استان های دونتسک و لوهانسک) نیروهای مسلح تشکیل داده و در برابر ارتش اوکراین مقاومت می کنند.
مساله حل و فصل بحران اوکراین در چارچوب های گوناگون از جمله در چارچوب گروه تماس در مینسک با میانجیگری روسیه و سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیدار سران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان (موسوم به گروه نورماندی) مورد بحث قرار می گیرد اما این بحران با وجود حصول توافقاتی در مینسک، پایتخت بلاروس در ماه فوریه امسال هنوزرفع نشده چون دولت اوکراین از اجرای این توافقات امتناع ورزیده است.
اجرای اصلاحات در قانون اساسی اوکراین و همچنین تصویب قانون دائمی درباره موقعیت حقوقی خاص برخی از نواحی استان های دونتسک و لوهانسک اوکراین از جمله مهم ترین اصول در توافقات ماه فوریه در مینسک هستند. در این توافقات گفته می شود تمرکز زدایی در اوکراین باید از طریق حصول توافق با نمایندگان این نواحی شرق اوکراین صورت بگیرد اما مقامات کییف می گویند قصد ندارند با آنها گفتگو کنند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала