تلاش سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا برای هک کردن نرم افزار کسپرسکی

© AFP 2022 / ALEXEY SAZONOVتلاش سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا برای هک کردن نرم افزار کسپرسکی
تلاش سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا برای هک کردن نرم افزار کسپرسکی - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا تلاش کردند نرم افزار ضد ویروسی چند شرکت را هک کرده تا سپس از آنها در راستای منافع خود استفاده کنند و یکی از اهداف هکرها محصول ضد ویروسی شرکت روسی "آزمایشگاه کسپرسکی" بود.

سرویس های اطلاعاتی امیدوار بودند در نتیجه هک کردن نرم افزار ضد ویروسی به اطلاعات محرمانه درباره مشتریان این شرکت ها دسترسی پیدا کرده و از محصولات آنها استفاده کنند.
آژانس امنیت ملی آمریکا و مرکز اطلاعات دولتی بریتانیا بطور مشترک نقطه ضعف های نرم افزارهای ضد ویروسی از جمله نرم افزار کسپرسکی را مطالعه کرده و تلاش ورزیدند آنها را هک کنند. به گزارش The Intercept، این اطلاعات در نتیجه اسناد افشا شده توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا قابل دسترسی شده است.
علاوه بر این احتمالا "آزمایشگاه کسپرسکی"، شرکت فنلاندی F-Secure، شرکت چکی Avast، شرکت روسی DrWeb و 20 شرکت دیگر از جمله اهداف هکر ها بوده اند.
آژانس امنیت ملی آمریکا روابط بین نرم افزار ضد ویروسی و سرور کسپرسکی را بررسی می کرد و توانست به برخی از اطلاعات کاربران که از طریق شبکه داخلی مبادله می شد و همچنین نامه های الکترونیکی و فهرست بدافزارهای جدید دسترسی پیدا کند تا سپس از آنها در عملیات هکری آتی خود استفاده نماید.
ماموران آژانس امنیت ملی آمریکا و مرکز اطلاعات دولتی بریتانیا تلاش می کردند نرم افزارهای "آزمایشگاه کسپرسکی" را هک کرده و اصول کار انها را بررسی کنند تا فعالیت غیر قانونی آنها کشف نشود چون این نرم افزارها  همواره مساله ای برای آنها بوده اند.
اسنودن کارمند فنی سابق سازمان "سیا" آمریکا که به عنوان پیمانکار برای آژانس امنیت ملی این کشور نیز کار می کرد، در ماه ژوئن سال 2013 تعدادی از اسناد سری در خصوص برنامه های سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا در زمینه جاسوسی اینترنتی را به روزنامه های "واشینگتن پست" و "گاردین" واگذار کرد که جنجال بزرگی را در سراسر جهان برانگیخت. بر اساس این اسناد آمریکایی ها نه فقط در کشور خود جاسوسی می کنند بلکه مراقب زندگی میلیون ها اروپایی از جمله نزدیک ترین متحدان ایالات متحده هستند. اسنودن پس از واگذاری این اسناد ابتدا به هنگ کنگ و سپس به مسکو پرواز کرده و در ماه اوت سال 2013 میلادی گواهینامه پناهندگی موقت یک ساله را در روسیه دریافت نمود. به دنبال آن در سال 2014 ، مدت پناهندگی این افشاگر آمریکایی در روسیه تا سه سال دیگر تمدید شد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала