ایران و سوریه تفاهمنامه همکاری امنیتی و انتظامی امضا کردند

© Fotolia / aaastocksایران و سوریه تفاهمنامه همکاری امنیتی و انتظامی امضا کردند
ایران و سوریه تفاهمنامه همکاری امنیتی و انتظامی امضا کردند - اسپوتنیک ایران
Telegram
ایران و سوریه امروز تفاهمنامه همکاری امنیتی و انتظامی امضا کردند. به گزارش خبرگزاری ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی و سرلشگر محمد الشعار وزیران کشور ایران و سوریه این تفاهم نامه را در تهران به امضا رسانده اند.

عبدالرضا رحمانی فضلی با اشاره به دیدار امروز خود با وزیر کشور سوریه گفت: در این دیدار، در خصوص موضوعات دو جانبه در حوزه امنیت داخلی، نحوه همکاری، گسترش فعالیت های دو جانبه و نیز در حوزه دستگاه های مربوط به امنیت داخلی، انتقال تجربیات، مبارزه با مواد مخدر، بحث قاچاق انسان و همکاری های مرزی برای تقویت تجربیات طرفین، گفت و گو شد.
وزیر کشور ایران موضوع پراهمیت برای دو کشور را مبارزه علیه تروریسم به ویژه داعش دانست و اظهار کرد: با روش های افراطی گری، خشونت، توسل جستن به رعب و وحشت و ترور در دنیای اسلام هم نام مقدس اسلام و هم اهداف اسلام را تیره و تار می کنند و هم زمینه ای برای اسلام هراسی به دست بیگانه می دهند و با همکاری که با غرب، آمریکا و کشورهای مرتجع منطقه دارند وحدت، انسجام و ثبات دنیای اسلام را به خطر می اندازد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: وظیفه همه ما این است که به صورت جدی با تروریسم مبارزه کنیم و با حفظ اتحاد و انسجام بین کشورهای اسلامی منطقه به ویژه کشورهایی که در خط مستقیم مقاومت قرار دارند با این پدیده خطرناک مقابله شود.
وزیر کشور ایران از تشکیل اجلاس سه جانبه ایران، سوریه و عراق در بغداد خبر داد و گفت: سه کشوری که در حوزه مقاومت در مقابل اسراییل، مبارزه با تروریسم، خشونت و افراطی گری فعالیت دارند همکاری های خود را گسترش داده و زمینه های فعالیت مشترک را فراهم می سازند.
عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با محمد الشعار وزیر کشور سوریه افزود: امیدوارم این اجلاس سه جانبه، مقدمه ای باشد که کشورهای اسلامی منطقه که در بحث و فعالیت های مشترک، هم نظر و هم اعتقاد هستند، متحد شوند و در نهایت اجلاس چند جانبه ای بین وزرای کشورهای اسلامی داشته باشیم.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала