شکنجه با توافق سیا

© AFP 2022 / Saul Loebسازمان سیا آمریکا
سازمان سیا آمریکا - اسپوتنیک ایران
Telegram
روش های خشن بازپرسی از جمله شکنجه با توافق جرج « تِنِت» انجام می شد.

 آزمایشات  روی انسان و شکنجه جنایتکاران  در زندان های آمریکا با توافق  کامل سیا  انجام می شود.  همانا این سازمان  مطابق با  اطلاعات  نشریه « گاردین»  در  اینگونه   کارها شرکت داشته است.  روش های خشن بازپرسی  از جمله شکنجه  با توافق جرج  « تِنِت»  انجام می شد. او از  سال 1997 میلادی تا 2004  رئیس سازمان « سیا» بود.  پزشکان می بایست بر روند شکنجه نظارت  کنند که در واقع در تضاد با  اصول حرفه ای آنهاست. این کار غیرقانونی است.  اما معلوم شد  که طبیبان  اصلا مخالف چنین کاری نیستند. انجمن روانشناسان برای توجیه آنچه در زندان های آمریکا رخ می دهد به تنظیم موازینی  جهت اجرای سیاست اخلاقی دست زده است. روانشناسان مجبور شدند اصول کاری خود را  نادیده بگیرند.  انجمن فوق الذکر در سالهای حکومت بوش — پسر  توافق نامه محرمانه ای  با دولت  بوش به امضا رساند  که  بر طبق آن شکنجه باید  به شکل مثبت نشان داده شود.

پس از عملیات تروریستی 11 سپتامبر  سال 2001 میلادی زندان ویژه تروریستها در گوآنتاناما ساخته شد —  در آنجا تروریست های  واقعی و بالقوه بدون  ایراد اتهام  در آنجا نگه داشته می شدند  و حقوق آنها به  اشکال مختلف نقض می شد.

شکنجه نفرت  تروریست ها را بیشتر کرده است.  بیخود نیست که  اسلام گرایان  قربانیان خود را  در لباس سرهمی نارنجی  رنگ  اعدام می کنند  که شبیه همان لباسی است که در زندان های آمریکا به تن زندانیان می کنند.

در دهه 1940، پزشکان آمریکایی چیزی شبیه ژنوساید راه انداختند — روی صدها گوآتمالایی  مثل موش آزمایشگاهی  دست به آزمایش می زدند.  میکروب های سفلیس و دیگر بیماری ها را به  زندانیان و  دیوانگان تزریق می کردند  تا بفهمند آیا  پنسیلین می تواند آنها را درمان کند یا خیر.  این اتفاق  در  سال 1946 میلادی بلافاصله پس  از آنکه نازی ها به جنایت بر علیه بشریت متهم شدند  رخ داد.

آمریکایی ها اطمینان دارند  که در این جنگ پیروز شده اند و پیروزمند به عقیده آنها محاکمه نخواهد شد.  آمریکا با وجود تمام جنایات وحشتناکی که مرتکب شده است، خود را  مهد دمکراسی و ارزش های عموم بشری  می داند، درست مانند شکنجه گران «داهو» که آنها نیز معتقد بودند کارهایشان درست است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала