ریابکوف: آمریکا و اتحادیه اروپا به خط مشی مهار کردن "بریکس" ادامه می دهند

© Sputnik / Valery Melnikov / ورود به گالری تصاویرریابکوف: آمریکا و اتحادیه اروپا به خط مشی مهار کردن "بریکس" ادامه می دهند
ریابکوف: آمریکا و اتحادیه اروپا به خط مشی مهار کردن بریکس  ادامه می دهند - اسپوتنیک ایران
Telegram
سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با خبرگزاری"ریانووستی" اعلام کرد آمریکا و اتحادیه اروپا به دنبال کردن خط مشی مهار گروه "بریکس" ادامه می دهند و به موازات شکل گیری نهاد های جدید این گروه انتقادات غرب از آن فقط شدت پیدا خواهد کرد.

ریابکوف که هاهنگ کننده کار گروه بریکس از طرف روسیه است، ضمن بیان این مطلب خاطرنشان ساخت ما با تلاش غرب برای حفظ انحصار خود بر اهرم های مالی ـ اقتصادی برای تاثیر گذاری بر رویداد های جهان روبرو هستیم
گروه بریکس متشکل از کشور های برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است و در ژوئن سال 2014 توافقنامه تشکیل بانک بریکس در برزیل به امضا رسید که در نظر است یکی از بزرگترین بانک ها برای سرمایه گذاری در طرح های زیرساختی در کشورهای عضو بریکس و کشور های در حال توسعه شود.
ریابکوف اعلام کرد در حال حاضر تعدادی از کشورها بویژه کشور های آسیا، آمریکای لاتین و آفریقا برای پیوستن به بانک بریکس علاقمندی نشان می دهند.
معاون وزیر امور خارجه روسیه ضمن توضیح دادن درباره علت تلاش های غرب برای مهار کردن "بریکس" گفت آنها نهاد های مالی این گروه را "بازتاب دهنده روند هایی می دانند که بطور عینی باعث کاهش نفوذ پدران و بنیانگذاران سیستم برتون وودز در معماری مالی ـ اقتصادی جهان خواهد شد".
ریابکوف خاطرنشان کرد دنیا "طی زمان گذشته از تشکیل صندوق بین المللی پول، بانک جهانی و بانک اروپایی بازسازی و توسعه بطور بنیادی تغییر کرده و مدتهاست که هژمونی و تسلط این ساختارها دیگر وجود ندارد"

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала