ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفاً لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

آغاز دور جدید مذاکرات ایران و گروه "1+5" در وین

© Sputnik / Stanislav Filippov / ورود به گالری تصاویرآغاز دور جدید مذاکرات ایران و گروه در وین
آغاز دور جدید مذاکرات ایران و گروه  در وین - اسپوتنیک ایران
دور جدید مذاکرات ایران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی حل مساله هسته ای ( روسیه، آمریکا، بریتانیا، چین ، فرانسه و آلمان) در وین آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری"ایسنا"، هفتمین دور مذاکرات معاونان وزیر امور خارجه ایران و "1+5" از صبح روز چهارشنبه به وقت محلی با ملاقات سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه ایران با هلگا اشمید، معاون دبیر کل نهاد سیاست خارجی اتحادیه اروپا در امور سیاسی از سر گرفته شد.
کارشناسان هیات‌های مذاکره کننده دو طرف از هفته گذشته در وین به سر برده و مذاکرات را دنبال کردند.
اختلاف نظرهای اصولی دو طرف درباره تعدادی از مسائل از جمله دسترسی بازرسان به تاسیسات واقع در ایران، نکات مربوط به تحریمات علیه ایران و کنترل صادرات حفظ شده است.
قرار است نشست وسیع مدیران سیاسی ایران و گروه"1+5" میانجیان بین المللی روز 12 زوئن تشکیل شود.
ایران و "1+5" در حال مذاکره برای تدوین سیستم تضمینات در راستای اثبات ماهیت کاملا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران هستند تا در صورت دستیابی به توافقی جامع در این زمینه، تحریمات بین المللی علیه تهران لغو شود.
قرار است توافقنامه جامع هسته ای میان دو طرف تا آخر ماه ژوئن امضا شود.
ایران و گروه"1+5" روز دوم آوریل در لوزان سوئیس در خصوص تدوین توافقنامه جامع به تفاهم سیاسی دست یافته و از جمله درباره توقف کار دو سوم ظرفیت های غنی سازی اورانیوم ایران طی ده سال و کنترل بین المللی برنامه های غنی سازی طی 25 سال آینده به توافق رسیدند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала