سازمان اطلاعات آمریکا هفت ترابایت اطلاعات درباره داعش به دست آورده است

© Sputnik / Artur Gabdrahimov / ورود به گالری تصاویرسازمان اطلاعات آمریکا هفت ترابایت اطلاعات درباره داعش به دست آورده است
سازمان اطلاعات آمریکا هفت  ترابایت اطلاعات درباره داعش به دست آورده است - اسپوتنیک ایران
Telegram
سازمان اطلاعات آمریکا به اطلاعات بسیار زیادی به حجم هفت ترابایت درباره ساختار داخلی داعش و عملیات مالی این گروه تروریستی دسترسی پیدا کرده است.

به گزارش امروز روزنامه "نیویورک تایمز"، این اطلاعات پس از بررسی اسناد، لپ تاپ ها و دیگروسایل الکترونیکی حاصل شده که در ماه مه امسال در شرق سوریه به دست نیروهای ویژه آمریکا افتاده است.
به نوشته "نیویورک تایمز"، اطلاعات دریافتی از جمله در وارد کردن ضربات دقیق به مواضع داعش به آمریکا کمک کرده که در نتیجه آنها گویا در از بین بردن ابو حمید ، یکی از فرماندهان با نفوذ داعشی ها توفیق حاصل شده است اما خود داعشی ها مرگ وی را تائید نکرده اند. همچنین معلوم شده که ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش از استفاده از هرگونه وسایل ارتباطی الکترونیکی خودداری کرده و همچنین زیردستان خود را بدون داشتن تلفن های موبایل و دیگر وسایل ارتباطی در قرارگاه مخفی خود در شهر رقه واقع در شرق سوریه می پذیرد و به این خاطر سازمان اطلاعات آمریکا نمی تواند محل اقامت وی را کشف کند.
بر اساس اطلاعات حاصله، همسران متعدد فرماندهای کلیدی داعشی ها در مقایسه با آنچه که تا به حال فکر می کردند ، نقش بسیار مهم تری در فعالیت این سازمان تروریستی ایفا می کنند. آنها اطلاعات محرمانه را بطور شفاهی به یکدیگر و سپس شوهران خود می رسانند و به این ترتیب از افشای آنها از جمله از طریق شنود جلوگیری می کنند.
گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала