حمله بزرگ تروریست های انتحاری به ارتش دولتی عراق در استان انبار

© AP Photo / Jim MacMillan, Fileحمله بزرگ تروریست های انتحاری به ارتش دولتی عراق در استان انبار
حمله بزرگ تروریست های انتحاری به ارتش دولتی عراق در استان انبار - اسپوتنیک ایران
Telegram
دستکم 80 سرباز ارتش دولتی عراق و نیروهای بسیجی این کشور در نتیجه چند حمله تروریست های انتحاری داعشی در نزدیکی شهر فلوچه در استان انبار کشته و دهها نفر زخمی شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، 9 خودروی بمب گذاری شده به رانندگی شبه نظامیان انتحاری در نزدیکی نقاط ایست و بازرسی در محل های استقرار یگان های ارتش دولتی و نیروهای بسیجی عراق در حوالی شهر فلوجه منفجر گردیدند.
فلوجه یکی از بزرگترین شهرهای استان عراق است که طی چند ماه صحنه نبردها بین ارتش عراق و نیروهای داعش است. عملیات تروریستی فعلی همزمان با اعلام آغاز هملیات بزرگ ارتش عراق برای آزاد سازی استان انبار رخ داده است که چند روز پیش از جمله شهر رمادی، مرکز آن به تصرف کامل داعش در آمده است.
گروه تروریستی" دولت اسلامی" موسوم به داعش پس از آنکه اراضی پهناوری را در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق به تصرف خود در آورد، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود را اعلام کرد. این گروه وحشی و بیرحم که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشور ها بویژه لیبی، مصر ، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می کند، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در دنیا می باشد.
داعش بطور منظم "کافران" (مسیحیان، خبرنگاران، خارجیان و نظامیان) را به اشکال ددمنشانه اعدام کرده و ویدئوهای آنرا در اینترنت منتشر می کند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала